Policja gotowa na wakacyjny ruch

/ policja.pl

  

Policja jest dobrze przygotowana do zwiększonego ruchu w związku z rozpoczęciem okresu wakacyjnego; 22 czerwca rozpocznie się akcja "Bezpieczne wakacje" - powiedział Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Na zakopiance czołowo zderzył się z tirem autokar, którym podróżowało z Zakopanego do Warszawy 47 osób - czterech opiekunów i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 261 im. Kostki Potockiego w Warszawie. Cztery osoby, w tym dziecko, zostały ciężko ranne.

Zapytany o wypadek Kobryś zaznaczył, że policja jest dobrze przygotowana większego ruchu w najbliższych miesiącach w związku z rozpoczęciem wakacji.

- Do okresu wakacyjnego zaczęliśmy się przygotowywać już wcześniej, niezależnie od wypadku. 22 czerwca ruszy program "Bezpieczne wakacje", który zakończy się 2 września. W ramach programu każdy autokar, który wyruszy w trasę, zwłaszcza te przewożące dzieci, będzie można nam zgłosić wcześniej - policjanci przyjadą i sprawdzą jego stan techniczny - powiedział Kobryś.

Dodatkowo - jak zaznaczył - policjanci będą kontrolowali stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach.

- Widzimy w ostatnich latach dużą poprawę stanu technicznego pojazdów, a także większą świadomość osób kierujących autokarami. Jednak wciąż bacznie przyglądamy się autokarom wycieczkowym na trasie. Jedno niesprawne światło może spowodować, że autokar zostanie zatrzymany do kontroli, która może trwać 5 minut, ale może też się skończyć tym, że autokar nie wróci na trasę - wyjaśnił Kobryś.

Dodał, że w dniach, kiedy będzie wymiana turnusów, na drogach w całej Polsce służbę będzie pełniło prawie 5 tys. policjantów, wspomaganych przez sekcje patrolowo-interwenyjne, żandarmerię wojskową, straż miejską, a nawet straż graniczną.

Stan etatowy policji drogowej to około 10 tys. policjantów, więc w tych dniach połowa z nich będzie w pracy - zaznaczył Kobryś.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Policyjna ochrona dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. U byłej prezydent pojawił się agresywny mężczyzna

Hanna Gronkiewicz-Waltz / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Rafał Trzaskowski zaczął dostawać groźby. Zapowiedział, że pójdzie na policję. Ten krok wykonała już Hanna Gronkiewicz-Waltz i otrzymała policyjną ochronę. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", kiedy 14 stycznia była prezydent Warszawy przebywała na dyżurze w pokoju nauczycielskim na Uniwersytecie Warszawskim, pojawił się u niej mężczyzna, który zachowywał się agresywnie.

"DGP" ustalił, że Hannie Gronkiewicz-Waltz przyznano policyjną eskortę. Jak czytamy w artykule, "Hanna Gronkiewicz-Waltz sama prosiła o ochronę w piśmie do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego". Jednak "resort nie chce oficjalnie potwierdzić, czy ochrona policji została ustanowiona ani w jakim zakresie. Przyznaje, że po otrzymaniu korespondencji minister osobiście spotkał się z Hanną Gronkiewicz-Waltz" - napisano.

[polecam:https://niezalezna.pl/255614-trzaskowski-zapowiada-ze-pojdzie-na-policje-bo-zaczal-dostawac-grozby-coraz-powazniejsze]

Dziennik, "ze względu na charakter sprawy", nie informuje o szczegółach dotyczących tej rozmowy, ponieważ - jak podaje - "zakres wykonywanych czynności ochronnych oraz formy i metody są informacjami niejawnymi".

"Funkcjonariusze zawsze podejmują i będą podejmowali działania adekwatne do konkretnej sytuacji"

– cytuje wydział prasowy resortu "DGP". Dziennik podaje, że Hanna Gronkiewicz-Waltz w odpowiedzi na prośbę o komentarz odpowiedziała, że nie może "udzielać szczegółowych informacji".

"Jeśli chodzi o zgłoszenia konkretnych osób, ewentualne czynności operacyjne w postaci ochrony i pomocy pokrzywdzonemu i świadkowi są co do zasady niejawne".

– powiedział "DGP" podkom. Robert Opas z Komendy Głównej Policji (KGP).

Dziennikarze "DGP" nieoficjalnie ustalili, "że powodem prośby był incydent z 14 stycznia, a więc dnia śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Była prezydent przebywała na dyżurze w pokoju nauczycielskim na Uniwersytecie Warszawskim. Pojawił się u niej mężczyzna, który miał zachowywać się dość agresywnie. Interweniowała policja".

[polecam:https://niezalezna.pl/254606-gronkiewicz-waltz-chce-ochrony-mialam-nieprzyjemny-incydent-czuje-sie-zagrozona]

Jak słyszymy od kilku niezależnych źródeł, nie był to pierwszy raz, gdy mężczyzna odwiedzał Gronkiewicz-Waltz na terenie uniwersytetu. Z kolei w lutym rządząca Warszawą w latach 2006–2018 polityk ma się udać do jednego z miast powiatowych na proces, który wytoczyła internaucie za nienawistne sformułowania pod jej adresem.

"Trudno sobie wyobrazić, by w takiej sytuacji pani prezydent miała udać się tam jedynie z adwokatem – tłumaczy jeden z rozmówców DGP".

- czytamy w artykule.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl