"Przystanek Niepodległość" w Dusznikach Zdroju. I... zatrzymał się nad tematem niepodległości

/ screen YouTube

W Dusznikach Zdroju zatrzymał się dziś "Przystanek Niepodległość". W Dworku Fryderyka Chopina trwa kolejne spotkanie. Tym razem prelegenci rozmawiają o niepodległości oraz tym, czym jest polskość. "Przystanek Niepodległość" to wydarzenie patriotyczno-kulturalne. Ale to przede wszystkim ludzie.

Dzisiaj na Przystanku Niepodległość wręczone zostaną statuetki z okazji 100-lecia niepodległości.

Otrzymają je m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister Michał Dworczyk, prof. Krzysztof Szwagrzyk, prof. Tomasz Panfil, członek zarządu Tauron Filip Grzegorczyk, Krystyna Śliwińska, Jacek Augustyn (Uzdrowiska).

Przystanek Niepodległość żyje od rana do późnych godzin, bo długo trwają nocne Polaków rozmowy... W debatach odbywają się dyskusje o Polsce, o naszej przeszłości, teraźniejszości, przyszłości. O szansach, zagrożeniach, ważnych wydarzeniach w kraju i na świecie. Uczestniczą w nim wybitni publicyści, historycy, politycy. 

Stałe tematy poruszane w trakcie spotkań dotyczą żołnierzy wyklętych i smoleńskiej tragedii.

"Przystanek" gości wybitnych znawców i badaczy zagadnienia jak i osoby bezpośrednio związane z tymi wydarzeniami.

Patriotyczne koncerty - plenerowe i w sali, wystawy, spektakle to artystyczne bogactwo tych spotkań. Towarzyszy mu wojsko - 22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej z Kłodzka, prezentując statyczny pokaz broni i obowiązkowo serwując grochówkę.

Goście "Przystanku Niepodległość" mają ze sobą flagi. Biało-czerwone pięknie prezentują się podczas koncertu, są też wyjątkową oprawą mszy św. w intencji Ojczyzny - odprawianej na zakończenie Przystanku.
 

TRANSMISJA:

 Sponsorem głównym wydarzenia jest Tauron Polska Energia S.A

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl