Słynny szef kuchni Anthony Bourdain popełnił samobójstwo

Słynny amerykański szef kuchni Anthony Bourdain, znany między innymi z programów telewizyjnych, w tym cyklu "Miejsca nieznane" telewizji CNN, zmarł w wieku 61 lat - podała w piątek stacja. Autor programów kulinarno-podróżniczych popełnił samobójstwo.

fot. YouTube

Z ogromnym smutkiem potwierdzamy informacje o śmierci naszego przyjaciela i kolegi, Anthony'ego Bourdaina - brzmiało oświadczenie CNN, wyemitowane w piątek rano czasu lokalnego.

Jego zamiłowanie do wielkich przygód, nowych znajomości, doskonałego jedzenia i napojów oraz niezwykłe historie ze świata czyniły go wyjątkowym mówcą. Jego talenty nigdy nie przestawały nas zadziwiać i będzie nam go bardzo brakować

- podało CNN.

W tym trudnym czasie myślami i modlitwami jesteśmy z jego córką i rodziną

 - dodano.

Bourdaina znaleziono w piątek rano w pokoju hotelowym w Strasburgu we Francji, gdzie przebywał, pracując nad kolejnym odcinkiem swojego programu "Miejsca nieznane" - poinformowała telewizja CNN.

Nieżyjący już szef kuchni znany był nie tylko z telewizji, lecz także jako autor licznych książek o tematyce kulinarnej.

Poprzez swoje programy telewizyjne i książki badał ludzką naturę i pomagał ludziom inaczej patrzeć na jedzenie, podróżowanie i siebie samych

 - podało CNN. Podkreśliło jednocześnie, że Bourdain walczył o prawa ludzi marginalizowanych oraz na rzecz bezpieczniejszych warunków pracy pracowników restauracji.

"W swojej karierze zdobył praktycznie każdą nagrodę, jaką można uzyskać w tej branży" - czytamy na portalu CNN. Bourdain urodził się w 1956 roku w Nowym Jorku. Wśród jego najbardziej znanych programów są "Miejsca nieznane" oraz "Bez rezerwacji". 

 

Źródło: PAP

#Anthony Bourdain #samobójstwo #kucharz #szef kuchni

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo