Bonamassa w Polsce - gitarowe wydarzenie roku

1 marca w warszawskiej Sali Kongresowej wystąpi Joe Bonamassa - jeden z najwybitniejszych gitarzystów blues-rockowych młodego pokolenia. Można jeszcze nabyć bilety na koncert.

1 marca w warszawskiej Sali Kongresowej wystąpi Joe Bonamassa - jeden z najwybitniejszych gitarzystów blues-rockowych młodego pokolenia. Można jeszcze nabyć bilety na koncert.

Joe Bonamassa posiada charakterystyczny styl. Jego muzykę określa się mianem „posmodernistycznego bluesa”, ponieważ pobrzmiewają w niej elementy bluesa z Delty Missisipi, brytyjskiej Inwazji Bluesowej lat 60-tych oraz czysto rockowe zagrywki. Dopełnieniem całości jest wirtuozeria gitarzysty, nad którą Bonamassa nieustannie pracuje, a każdy jego koncert jest dla fanów nowym zaskoczeniem.

Bonamassa uczestniczy w programie „Blues in the Schools”, w ramach którego podróżuje po amerykańskich szkołach, by zachęcać dzieci do zainteresowania bluesem.

Choć początkowo mało znany w Polsce, gitarzysta z roku na rok gromadzi coraz więcej fanów w naszym kraju. Jego utwory często goszczą na najwyższych miejscach list przebojów. Wydana w 2003 roku płyta „Blues Deluxe”, promująca obchodzony wtedy Rok Bluesa, dotarła do pierwszego miejsca na bluesowej liście Billboardu, podobnie, jak wydany w 2006 roku album „You & Me”.

W maju 2009 roku Joe Bonamassa zagrał koncert w słynnej londyńskiej Royal Albert Hall, na który bilety wyprzedane zostały w ciągu niecałego tygodnia! Wówczas na scenie obok Bonamassy pojawili się też goście specjalni, legendy brytyjskiej sceny muzycznej, Eric Clapton i Paul Jones.

Od 2010 roku Bonamassa współtworzy super grupę Black Country Communion, w której skład wchodzą też: Glenn Hughes, Jason Bonham, oraz Derek Sherinian. Ich pierwsza płyta nosi tytuł „Black Country Communion”. W czerwcu 2011 ukazała się kolejna, zatytułowana po prostu „2”.

Bilety na koncert Joe Bonamassy w Sali Kongresowej można nabyć za pośrednictwem serwisu ticketportal.pl

Skład:
Joe Bonamassa - gitara i śpiew
Carmine Rojas - gitara basowa
Tal Bergman - perkusja
Rick Melick - instrumenty klawiszowe i śpiew

 

 



Źródło:

Piotr Łuczuk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo