Wypalić gorącym żelazem

  

W związku z aferą grup producenckich zatrzymano pierwsze 10 osób. Przez lata koalicja PO-PSL umożliwiała kradzież unijnych środków przeznaczonych dla polskiej wsi. Eksperci oceniają, że z powodu różnych luk i niedoskonałości prawa umożliwiono grabież nawet 3 mld zł. Pokazuje to, jak marnowaliśmy szansę, którą dawały nam unijne środki na modernizację.

W zasadzie jedynym kryterium oceny skuteczności wydatkowania dotacji było samo… pobranie pieniędzy. I tak powstawały inwestycje, które miały się zwrócić za 300 lat. Tworzyliśmy kąpieliska termalne, w których wodę trzeba podgrzewać. Szkoliliśmy bezrobotnych w pisaniu CV. Na koniec ogłaszano sukces, bo wydaliśmy jakieś 99,8 proc. środków. Działacze PSL chwalili się, jak to udało się im „wydoić brukselkę”. Dziś rzetelni badacze i naukowcy powinni zbadać, jak wydawaliśmy pieniądze UE i czy nie uczyniliśmy sobie więcej szkody niż pożytku. Zapełnianie kieszeni złodziejom zaorało bowiem świadomość Polaków, którzy naprawdę uwierzyli, że prawdziwe pieniądze robi się na dużych, ale nic nieprzynoszących inwestycjach. Dlatego złodziejstwo, jak to przy grupach producenckich, trzeba wypalić gorącym żelazem. Bez litości!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts