Polsko-amerykańska instytucja finansowa ma łącznie 14 oddziałów; mieszczą się one w stanach Nowy Jork, New Jersey oraz Illinois. Unia dysponuje też nowoczesnym centrum operacyjnym w Fairfield w stanie Nowy Jork, które pozwala jej obsłużyć ponad 70 tysięcy członków.

Unia posiada kapitał sięgający blisko dwóch miliardów dolarów. Jest obecnie największą etniczną unią kredytową i jedną ze 100 największych tego rodzaju instytucji finansowych w Stanach Zjednoczonych. Od 2001 roku pomaga młodzieży polonijnej, przyznając stypendia.

Niezależnie od wsparcia finansowego P-SFCU oferuje dziesięciu młodym i zdolnym członkom 10-dniowy staż prezydencki w Polsce. Program pod patronatem Andrzeja Dudy organizuje kancelaria prezydenta RP.

W tym roku stypendia P-SFCU otrzyma 378 maturzystów i studentów ze stanów Nowy Jork, New Jersey i Illinois. Od początku programu w 2001 roku skorzystało z nich łącznie prawie cztery tysiące młodych członków P-SFCU na łączną kwotę prawie 4,5 mln dolarów. Jak wyjaśnia koordynująca pomoc stypendialną dr Katarzyna Kowalska przeznaczona jest ona dla osób legitymujących się dobrymi wynikami na studiach. Komisja kwalifikacyjna bierze także pod uwagę m.in. zaangażowanie młodzieży w działalność organizacji i klubów polonijnych.