Kiczowata tęcza na placu Zbawiciela? Ależ oczywiście! Trzaskowski jest za bo… „jest fajna”

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Okazuje się, że powrót kiczowatej tęczy uwielbianej przez skrajnych lewaków i środowiska homoseksualne na plac Zbawiciela jest, zdaniem Trzaskowskiego, bardzo dobrym pomysłem. Jak twierdzi kandydat PO na prezydenta Warszawy, była ona bowiem "pozytywnym symbolem różnorodności". Polityk już w 2017 roku apelował: "Chciałbym, żeby ona tam wróciła. Była fajnym, pozytywnym symbolem i urozmaicała stolicę".

Rafał Trzaskowski zdecydowanie lubi jak jest kolorowo, różnorodnie i fajnie. Dlatego specjalnie nie dziwi jego deklaracja odnośnie koszmarnej tęczy, która być może powróci na plac Zbawiciela.

Słynący z wyjątkowo oryginalnej kampanii, utkanej z szeregu wpadek, kandydat PO i .N swój entuzjazm w temacie tęczy wyraził już wcześniej. W listopadzie 2017 roku na łamach "Rzeczpospolitej" wykładał, że "była fajnym, pozytywnym symbolem i urozmaicała stolicę"

Chciałbym, żeby ona tam wróciła

- mówił.

CZYTAJ WIĘCEJ: Co Trzaskowski proponuje Warszawie? To nie żart: chce powrotu Tęczy na Plac Zbawiciela

Zresztą wyraził wówczas też ciekawy pogląd na temat Pałacu Kultury i Nauki:

Gdyby pozbyć się socrealistycznych ozdobników, Pałac Kultury i Nauki wyglądałby jak Empire State Building

- wyjaśnił, opowiadając się za pozostawieniem stalinowskiej budowli. Wcześniej - przypomnijmy - kandydat PO chwalił się tym, że "palił trawkę".

Dziś zdania w temacie tęczy nie zmienił. Podczas briefingu w Sejmie stwierdził: "tęcza była pozytywnym symbolem różnorodności i nie miałbym nic przeciwko temu, żeby tęcza wróciła na plac Zbawiciela".

Ale, że obecnie Trzaskowski prowadzi kampanię wręcz, a nie podjazdową, dodał:

Rozumiem, że te środowiska, które paliły tęczę, którzy nawoływali do nienawiści, w tym mój szanowny konkurent, który odnosił się w sposób niesłychanie agresywny do tego typu przedsięwzięć, chcą z tego zrobić główny temat kampanii. Warszawiacy naprawdę mają w tej chwili dużo więcej ważniejszych problemów na głowie, natomiast sama tęcza jest pozytywnym symbolem różnorodności. 

 


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojskowi planowali zamach stanu

flaga Wenezueli / pixabay.com/Clker-Free-Vector-Images

  

Władze Wenezueli poinformowały o aresztowaniu 27 wojskowych, podejrzanych o próbę zorganizowania zamachu stanu - poinformował Diosdado Cabello, przewodniczący Zgromadzenia Konstytucyjnego, organu lojalnego wobec prezydenta Nicolasa Maduro.

W północnym Caracas aresztowano 25 osób, dwóch żołnierzy zatrzymano w innym miejscu 

- powiedział dziennikarzom Cabello.

Wcześniej o aresztowaniu grupy wojskowych, którzy nawoływali do buntu, informowała Associated Press. Według tej agencji komunikat armii Wenezueli zdawał się potwierdzać doniesienia o rebelii w jednostce Gwardii Narodowej, która wywołała zamieszki w ubogiej dzielnicy Caracas, kilka kilometrów od pałacu prezydenckiego.

Według wojska o godzinie 2.50 czasu lokalnego (godz. 7.50 w Polsce) "mała grupa atakujących" z Boliwariańskiej Gwardii Narodowej ukradła "partię broni" na posterunku wojskowym w Petare w dzielnicy nędzy Caracas i uwięziła czterech żołnierzy.

Następnie grupa udała się do koszar w Cotiza, na północ od Caracas, gdzie nagrała film wideo, który rozpowszechniła na portalach społecznościowych. Na nagraniu buntownicy mówią, że nie uznają prezydenta Maduro i wzywają ludność do udzielenia im poparcia.

Siły policyjne i wojsko, rozmieszczone wokół koszar, użyły gazu łzawiącego wobec okolicznych mieszkańców, którzy przybiegli, by wesprzeć buntowników. Według mediów po aresztowaniu ci ostatni zostali przewiezieni do Fuerte Tiuna, głównego kompleksu wojskowego w kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl