Znowu zapłonęło wysypisko odpadów

Osiem zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru na składowisku odpadów w Zgierzu (Łódzkie), do którego doszło dzisiaj nad ranem. Obecnie sytuacja jest opanowana.

twitter.com

Jak wyjaśnił rzecznik straży pożarnej w Łódzkiem Jędrzej Pawlak, był to kolejny samozapłon na terenie składowiska odpadów w Zgierzu, gdzie pod koniec maja przez kilka dni z pożarem walczyło ponad 1000 strażaków. Ogień na składowisku zauważono ok. godz. 3 nad ranem i został ugaszony w ciągu dwóch godzin. Obecnie na miejscu znajdują się dwa zastępy, które muszą przerzucić zgaszoną stertę odpadów, by zabezpieczyć ją przed kolejnym samozapłonem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Setki ton śmieci, które płonęły w Zgierzu, nie pochodziły z Polski! GIOŚ przedstawia konkretne dane

Składowisko odpadów w Zgierzu zajmuje powierzchnię ok. 5 ha, na której znajdowało się ok. 50 ton odpadów. Według strażaków samozapłony po tak wielkim pożarze na tak rozległym terenie są częstym zjawiskiem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pożary śmieci pod lupą prokuratury

Od czasu ugaszenia pierwszego pożaru na miejscu zdarzenia wciąż pracują biegli. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Toczy się ono w sprawie umyślnego sprowadzenia pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu o wielkich rozmiarach i stwarzającego zagrożenie zanieczyszczenia środowiska. Grozi za to do 10 lat więzienia.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

#pożar #wysypisko śmieci #pożar wysypiska śmieci #Zgierz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo