W nowym numerze „Gazety Polskiej” o metodach niszczenia niepodległościowych przywódców

Nowa Gazeta Polska / twitter.com/GPtygodnik

  

Od dziś w kioskach dostępny jest najnowszy numer tygodnika „Gazeta Polska”. W nim m.in. rozmowa z Markiem Suskim, szefem Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, tekst Grzegorza Wierzchołowskiego „Platforma i prąd od ludzi Kremla”, czy „Kto się boi Antoniego Macierewicza” Doroty Kani.

Już od dziś w sprzedaży dostępny jest najnowszy numer "Gazety Polskiej".

W nim:

  • WYWIAD NUMERU „Mafia sięgała sądów i prokuratury ” z ministrem Markiem Suskim rozmawia Dorota Kania

A ponadto:

  • Felieton Tomasza Sakiewicza „GOSPODARKA RYNKU I WSPARCIA”
  • Grzegorz Wierzchołowski „Platforma i prąd od ludzi Kremla”
  • Piotr Nisztor „Sabotaż, praca z agentami i brak ochrony służb”
  • Dorota Kania „Kto się boi Antoniego Macierewicza”

TEMAT TYGODNIA - 30 lat hejtu

Właścicielem III RP została komunistyczna bezpieka, czyli ludzie, którzy zawodowo zajmowali się tworzeniem portretów psychologicznych swoich ofiar. Gdy po 1989 r. bezpieka uzyskała nowe narzędzie do realizacji swych celów, czyli „wolne media”, sporządzała owe charakterystyki dalej, by wyselekcjonować niepodległościowych przywódców stanowiących dla jej interesów realne zagrożenie. I uruchamiała unikalny mechanizm ich bezwzględnego niszczenia – pisze Piotr Lisiewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Państwa V4 chcą Albanii i Macedonii Płn. w Unii Europejskiej. "Ich włączenie leży w naszym interesie"

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Lars_Nissen_Photoart/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Szefowie dyplomacji krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4) dziś w Pradze poparli rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych z Albanią i Macedonią Płn. Jak powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, „chcemy utrzymać proeuropejską orientację tych państw".

Minister w przyszłym tygodniu odwiedzi oba te kraje wraz z szefami dyplomacji Łotwy i Litwy.

"Chcemy przekazać nasze poparcie dla społeczeństw w tych państwach" - powiedział Czaputowicz. Dodał, że Unia Europejska powinna wywiązać się ze swoich zobowiązań. Jego zdaniem kraje V4, którą obok Polski tworzą Czechy, Słowacja i Węgry, wspierają proces rozszerzenia Unii o kraje Bałkanów Zachodnich.

Szef polskiej dyplomacji zwrócił uwagę, że uczestniczący w spotkaniu z partnerami z Bałkanów Zachodnich w Pradze komisarz UE ds. sąsiedztwa i rozszerzenia Oliver Varhelyi, uznał, że Albania i Macedonia Północna poczyniły postępy w demokratyzacji systemu politycznego i zasługują na rozpoczęcie rozmów.

"Kraje Bałkanów Zachodnich są otoczone państwami członkowskimi UE i w naszym interesie strategicznym jest włączenie tego regionu do Unii" – powiedział Varhelyi dziennikarzom.

Przypomniał, że Komisja Europejska zaproponowała nowy sposób prowadzenia negocjacji, zgodnie z którym proces przyjmowania nowego państwa do UE będzie można przerwać, jeżeli przestanie ono spełniać wymagane kryteria. Z drugiej strony UE powinna wywiązać się z zobowiązań i jeżeli jakiś kraj spełni wszystkie wymagane warunki i dokona tego w sposób nieodwołalny, to powinna towarzyszyć temu perspektywa członkostwa - ocenił Czaputowicz.

"Mam nadzieję, że ta nowa metodologia doprowadzi do odblokowania rozpoczęcia rozmów akcesyjnych z Macedonią Północną i Albanią w marcu" – powiedział Czaputowicz, nawiązując do planowanego szczytu unijnego, który odbędzie się 26 i 27 marca.

Minister powiedział też, że podczas spotkania w Pradze nie dyskutowano o rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa w państwach europejskich. "Oczywiście jesteśmy świadomi, jaka jest sytuacja" - zaznaczył.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts