Polscy oficerowie na Tobruq Legacy–2018

/ mat. DG RSZ

  

Od 3 do 15 czerwca na poligonie wojskowym HDF Combat Training Center Bakony w miejscowości Varpalota na terytorium Węgier odbywa się cykliczne, międzynarodowe ćwiczenie wojsk Naziemnej Obrony Powietrznej (Ground Based Air Defence) pk. Tobruq Legacy – 2018.

Głównym celem ćwiczenia jest wspólne działanie pododdziałów przeciwlotniczych wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego, mające na celu zwiększenie technicznej i proceduralnej interoperacyjności pomiędzy jednostkami GBAD wojsk NATO — podaje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. 

W ćwiczeniu uczestniczą oficerowie z Dowództwa Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych i jednostek bezpośrednio podległych oraz z Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego. Zgodnie z przyjętymi dotychczas rozwiązaniami, Polsce, która będzie organizatorem ćwiczenia w 2019 r. powierzono funkcję Zastępcy Dyrektora Ćwiczenia Toly-18 (Dep. EXDIR TL-18). Przedstawiciele polscy uczestniczą zarówno w ramach Sił Zadaniowych jak również zajmują stanowiska w międzynarodowym nadrzędnym stanowisku dowodzenia JFAC - HICON oraz pełnią funkcji ewaluatorów — czytamy.

Oprócz strony polskiej w ćwiczeniu biorą udział delegacje z Węgier, Litwy, Łotwy, Słowacji, Rumuni, Słowenii, Holandii, Czech, Niemiec, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii, Danii, Bułgarii, Estonii, Austrii, Finlandii, Francji oraz Wielkiej Brytanii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Ten, to już naprawdę nieźle odleciał! Sikorski chce ślubowania... lojalności unijnym instytucjom

Radosław Sikorski / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Ślubowanie unijnym instytucjom? Taki pomysł ma na siebie i ewentualnych przyszłych "eurokolegów" Radosław Sikorski. - Zanim nowi europosłowie zabiorą głos powinni, tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować – przekonywał. „Czy ma znać też hymn niemiecki?” – dopytują się internauci.

Radosław Sikorski wziął udział w debacie z liderami list Koalicji Europejskiej, które odbyło się w Kinie Pomorzanin w Bydgoszczy.

- Państwo podczas kampanii poruszacie bardzo dużo tematów - smog, gospodarka, niepełnosprawni, kobiety, euro. Czemu poświęcicie swoje pierwsze wystąpienie na forum Parlamentu Europejskiego? – zapytano polityków.

[polecam:https://niezalezna.pl/271581-chwila-szczerosci-w-wykonaniu-boniego-ciekawe-czy-juz-rozumie-co-przypadkiem-zdradzil]

 

- W kluczowym polskim interesie narodowym jest to, aby Unia Europejska w ogóle przetrwała. I zanim nowi europosłowie zabiorą głos, powinni tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować. Bo tam się wybierają ludzie, którzy deklarują uczciwie, zawczasu, że idą do Unii po to, żeby ją od środka zniszczyć

- stwierdził Sikorski.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl