Wakacyjne pociągi nad morze

/ pixabay.com

  

Słoneczny Patrol, Leżak i Parawan – to nazwy pociągów na trasach pomiędzy Bydgoszczą, Trójmiastem i Helem, które mają być uruchomione w okresie wakacyjnym przez polskiego przewoźnika Arriva. W weekendy ma być dostępne połączenie z Bydgoszczy do Kościerzyny.

Joanna Parzniewska z biura prasowego Arriva, polskiego przewoźnika kolejowego z siedzibą w Toruniu, poinformowała we wtorek, że 23 czerwca zainaugurowane zostaną wakacyjne, kolejowe połączenia z Bydgoszczy do Helu, z Bydgoszczy do Kościerzyny oraz pomiędzy Helem i Władysławowem. Nowością ma być bezpośrednie - weekendowe - połączenie z Bydgoszczy przez Czersk do Kościerzyny. Pociągi na tych trasach mają kursować do końca sierpnia.

Wakacyjne połączenia pomiędzy Bydgoszczą, Trójmiastem i Helem, Arriva uruchomi już trzeci rok z rzędu. Parzniewska zwróciła uwagę, że oferta „Multi Plaża” jest uruchamiana na zasadach komercyjnych. „Są to połączenia własne przewoźnika” – wyjaśniła. Zaznaczyła, że „bilety będą tańsze niż konkurencyjnego przewoźnika na tej trasie”.

Rzeczniczka Arriva podała, że w pierwszym roku kursowania wakacyjnych pociągów, z połączeń skorzystało 75 tys. pasażerów. Rok później, w ubiegłym roku, ta liczba wzrosła do 80 tysięcy osób.

W pociągach wakacyjnych będą obowiązywać promocyjne oferty, zniżki na bilety powrotne oraz dla osób podróżujących z rodziną. Podróż z Bydgoszczy do Helu potrwa trzy godziny i 54 minuty. Z tego połączenia będą mogli skorzystać także mieszkańcy Grudziądza, którym przewoźnik oferuje skomunikowanie z pociągiem „Słoneczny Patrol” w Laskowicach Pomorskich. Podróżni rozpoczynający podróż na Hel z Grudziądza, za przejazd do Laskowic Pomorskich zapłacą tylko 1 zł.

Lokalne połączenia „Leżak” i „Parawan” relacji Hel - Władysławowo – Hel mają umożliwić szybkie przemieszczanie się po samym półwyspie.

Po raz pierwszy w tym roku przewoźnik uruchamia bezpośrednie - weekendowe - połączenie z Bydgoszczy przez Czersk do Kościerzyny. Pociąg będzie kursował w każdy weekend od 23 czerwca do 1 września. Podróż potrwa niecałe dwie godziny. W pociągach będą obowiązywać między innymi bilet turystyczny oraz Karta Dużej Rodziny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Żołnierz WOT zatrzymał pijanego kierowcę

/ terytorialsi.wp.mil.pl

  

Żołnierz 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zatrzymał pijaną kobietę, która kierowała autem w Dębicy. Kobieta uszkodziła trzy samochody, ranna została jedna osoba.

Rzecznik prasowy podkarpackiej brygady por. Witold Sura poinformował, że do zatrzymania doszło na jednej z ulic w Dębicy.

"Kierująca, będąc pod wpływem alkoholu, urządziła sobie alkoholowy rajd. Po krótkim pościgu sprawczyni została zatrzymana przez żołnierza naszej brygady, z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy"

– dodał.

Żołnierz, który zatrzymał kobietę relacjonował, że kiedy zobaczył, że samochód demoluje wszystko na swojej drodze pobiegł za nim.

"Udało mi się go zatrzymać na ulicy Tuwima. Kobieta kierująca osobową mazdą była kompletnie pijana. Zadzwoniłem pod numer 112 i wezwałem policję"

– powiedział.

Żołnierz dodał, że całe zajście wyglądało "jak w dobrze wyreżyserowanym filmie". Kobieta uszkodziła w sumie trzy samochody, ranna została też jedna osoba, która siedziała w aucie, które uszkodziła kobieta.

Sura podkreślił, że postawa żołnierza jest godna naśladowania.

"Pokazał, że hasło przewodnie Wojsk Obrony Terytorialnej >>Zawsze gotowi, zawsze blisko<< jest przez wojskowych naszej brygady realizowane codziennie. A pomoc społeczeństwu i dbałość o ich bezpieczeństwo jest jednym z celów i misji naszej formacji"

– przypomniał rzecznik.

 

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług" powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl