Poseł Cymański ocenia wnioski o wotum nieufności. Ma też przesłanie dla „totalnych”

Tadeusz Cymański / Bartosz Kalich / Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

Nie lubię ironizować, ale w tej sytuacji mnie kusi, powiem więc krótko – koledzy i koleżanki z PO – weźcie się do roboty – tymi słowami podsumował wnioski o wotum nieufności dla minister Elżbiety Rafalskiej i wicepremier Beaty Szydo, poseł Tadeusz Cymański.

Opozycja domaga się wotum nieufności dla minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbiety Rafalskiej oraz wicepremier Beaty Szydło. 

O to, czy w tym politycznym kabarecie dostrzega sens, zapytaliśmy posła Zjednoczonej Prawicy, Tadeusza Cymańskiego.

Jeżeli w ogóle można mówić o sensie tych wniosków, to sens jest tylko taki, że opozycja nie ma paliwa, jest rozbita i słaba, spierają się ze sobą wewnętrznie i wzajemnie robią sobie problemy – Nowoczesna się zwija, nie potrafią się odnaleźć i jeszcze nie pozbierali się po wyborczej porażce. To zły znak również dla nas, paradoksalnie. W takiej sytuacji "na bezrybiu i rak ryba" – korzystają z takiej sytuacji, bo to okazja, żeby zaistnieć w Sejmie i mediach, będą tylko gadać i krytykować. Głos krytyczny można mieć co do pewnych zachowań, każdy ma do tego prawo, ale to musi być głos dojrzały. Niefortunnie zostało odebrane porozumienie (z protestującymi w Sejmie), niektórzy odebrali to jako manipulację, ale czy to jest podstawą do wotum nieufności? Szanujmy się nawzajem. Wotum nieufności to jest gruba sprawa, że tracimy do tej osoby zaufanie, że ta osoba fatalnie rządzi, a takich opinii nie przypisywałbym ani pani minister, ani pani wicepremier. To opinia krzywdząca, z gruntu fałszywa. Zostanie odrzucona nie tylko dlatego, że mamy większość, ale przede wszystkim dlatego, że to fałszywa teza. Co tutaj dużo mówić... Nie lubię ironizować, ale w tej sytuacji mnie kusi, powiem więc krótko – koledzy i koleżanki z PO – weźcie się do roboty

– powiedział portalowi Niezalezna.pl poseł Cymański.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemcy: rekordowy przerzut heroiny

/ Drug Enforcement Agency, Unknown [Public domain]

  

Niemiecka służba celna poinformowała o wykryciu na granicy niemiecko-polskiej, we Frankfurcie nad Odrą, 670 kg heroiny. Podkreślono, że jest to największa partia tego narkotyku, jaką kiedykolwiek przechwycono w Niemczech.

Próbę przemytu udaremniono w nocy z 31 maja na 1 czerwca. Rzecznik niemieckiej służby celnej ujawnił, że heroina, którą próbowano przemycić w ciężarówce, znajdowała się w opakowaniach Turkish Delight (rodzaj słodyczy). Prawdopodobnie pochodziła z regionu Afganistanu, Iranu i Iraku i miała zostać dostarczona do Belgii.

Dziennik "Berlinet Morgenpost" pisze w wydaniu internetowym, że ciężarówka na gruzińskich numerach rejestracyjnych jechała z Kirgistanu, a kierowcą był Turek. Został zatrzymany i osadzony w areszcie śledczym.

"Berlinetr Morgenpost" zwraca uwagę, że ciężarówka, której towar był zadeklarowany jako Turkish Delight, była wcześniej kontrolowana przy wjeździe na terytorium Unii Europejskiej, na granicy między Białorusią i Litwą, ale była to tylko kontrola wyrywkowa, podczas której nie wykryto heroiny.

Dziennik pisze, że na granicy niemiecko-polskiej sytuacja wyglądała inaczej. Niemieccy celnicy czekali już na tę ciężarówkę, działając na podstawie informacji, przekazanej przez osobę, która wcześniej została zatrzymana w Holandii w związku z inną sprawą. Informację tę niezwłocznie przekazano służbom niemieckim. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl