Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zajmuje się w poniedziałek wnioskiem o wotum nieufności wobec minister pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej. Wcześniej komisja negatywnie zaopiniowała taki wniosek wobec wicepremier, szefowej Komitetu Społecznego Beaty Szydło. Wnioski złożyli posłowie PO.

Posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz podkreśliła podczas obrad komisji, że szefowa MRPiPS zaczęła rządzić, ale równocześnie dzielić.

- Zaczęło się od programu +500 plus+. Najbardziej ominął on tych, którzy są najbardziej potrzebujący, a więc rodziców samotnie wychowujących dzieci. Myślę, że nie byłoby takiej sytuacji, że matki wyszłyby i protestowały, gdyby nie to, że państwo rozdajecie „500 plus” bogatym, a dla nich nie ma. Matki słyszą o 300 zł wyprawki, a dla nich nie ma. Nie mówię, żeby zabierać, ale najpierw dawać tym, którzy najbardziej potrzebują. Ten wniosek jest przede wszystkim za to, że pani minister dzieli i rządzi, za to, że dyskryminuje matki samotnie wychowujące dzieci i szczególnie dyskryminuje opiekunów osób niepełnosprawnych - dodała posłanka PO.

Suchej nitki na wniosku Platformy Obywatelskiej nie zostawiła natomiast poseł Urszula Rusecka z Prawa i Sprawiedliwości. Oświadczyła ona, że wniosek „jest zwykłą hucpą polityczną i nie ma nic wspólnego z merytorycznym dokumentem”.

- Opozycji nie chodzi o los osób z niepełnosprawnościami (...). Opozycji chodzi o kolejną polityczną awanturę, uderzenie w wrażliwe społecznie problemy. To kolejny polityczny plan, którego celem jest ponowne zdobycie władzy - mówiła poseł Urszula Rusecka.

Po chwili dodała, że to posłowie opozycji PO-PSL powinni się spalić ze wstydu za to jaki bałagan - niespójny i rozproszony system pomocy - zostawili po swoich rządach.


AKTUALIZACJA:

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny negatywnie zaopiniowała w poniedziałek wniosek o wotum nieufności wobec minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej.

Za negatywnym zaopiniowaniem wniosku, złożonym przez posłów PO, było 21 posłów, 11 przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Wcześniej komisja negatywnie zaopiniowała taki wniosek wobec wicepremier, szefowej Komitetu Społecznego Beaty Szydło.