Doszło do uszkodzenia więzozrostu barkowo-obojczykowego. To spory uraz. Wiele zależy od tego, czy ten więzozrost uszkodził się całkowicie oraz czy uszkodzone są obydwa dodatkowe więzadła stabilizujące w tej okolicy obojczyk, o czym przekonamy się we wtorek wieczorem lub w środę rano. W porozumieniu z klubem Kamil uda się bowiem na konsultację do Nicei. Tam zostanie wykonany rezonans magnetyczny, dodatkowe badania i wówczas będziemy wiedzieć, jakie są rokowania – powiedział Jaroszewski.

Glik doznał kontuzji barku podczas poniedziałkowego treningu.

Do zdarzenia doszło podczas gry w siatkonogę. To jest jeden z przykładów, kiedy w prostych i niegroźnych sytuacjach dochodzi do groźnych urazów. Niestety Kamil miał dużego pecha. Teraz ma rękę ustabilizowaną za pomocą ortezy – przyznał Jaroszewski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zgrupowanie w Arłamowie. Kamil Glik trafił do szpitala. Czy pojedzie na Mundial?

Przed dwoma laty kontuzja barku wyeliminowała z Euro 2016 Macieja Rybusa.

To był zupełnie inny rodzaj urazu. Maciej doznał uszkodzenia obrąbka stawowego – wspomniał lekarz.

Mimo urazu Glik został zgłoszony do FIFA w 23-osobowej kadrze biało-czerwonych. Jego występ jednak stoi pod dużym znakiem zapytania, dlatego na zgrupowaniu w Arłamowie pozostał spoza oficjalnej kadry Marcin Kamiński. Obrońca niemieckiego VfB Stuttgart - jak poinformował selekcjoner Adam Nawałka - ewentualnie zastąpi w kadrze Glika.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowe informacje ws. kontuzji Glika