U.S Army zamawia kolejne Humvee

  

Wojska Lądowe Stanów Zjednoczonych (US Army) zleciło kontrakt wart 44.1 mln dolarów AM General LLC na produkcję 300 wielozadaniowy pojazd kołowy o wysokiej mobilności Humvee.

AM General dostarczyć ma poza pojazdami dodatkowe osprzęt do Humvee. Kontrakt zrealizowany ma być do lutego 2023 roku. Humvee znane również jako HMMWV od 1984 roku znajduje się na wyposażeniu U.S. Army. Jedną z wersji wykorzystywaną przez amerykańskich wojskowych jest M1167 HMMWV, która to wyposażona jest w wyrzutnię przeciwpancernych pocisków kierowanych BGM-71 TOW, która jest montowana na obrotnicy w dachu nadwozia. Ze względu na niewystarczającą ochronę jaką zapewniają przed improwizowanymi ładunkami wybuchowymi oraz ostrzałem z granatników w niedalekiej przyszłości Humvee mają zostać zastąpione przez lekkie pojazdy Joint Light Tactical Vehicle (JLTV).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

Morawiecki ujawnia kulisy negocjacji ws. Brexitu: Z mozołem wypracowaliśmy dobre stanowisko

premier Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Premier Mateusz Morawiecki informując o ustaleniach szczytu 27 państw członkowskich ws. Brexitu podkreślił, że pokazano dobrą wolę 27 państw członkowskich. „Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe stanowisko”.

Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe, dobre stanowisko, które pozwala W. Brytanii do 22 maja uzgadniać swoje procesy ratyfikacji w ramach parlamentu brytyjskiego, ale pewną datą graniczną, wyznaczoną również przez procedury brytyjskiej jest ten 12 kwiecień.
- powiedział dziennikarzom po zakończeniu szczytu UE27 premier Morawiecki.

Jednocześnie szef polskiego rządu podkreślił, że umowa o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE jest bardzo ważna.

Ważne jest też, by było ono uporządkowane, a kwestie finansowe, jak i prawa naszych obywateli i przedsiębiorców – zabezpieczone.  Dla nas kluczowy jest porządek, uporządkowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Uniknęliśmy czegoś, co było pierwotną propozycją - pewnego postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą. Uniknięcie tego "stawiania pod murem" tworzy lepszą perspektywę porozumienia.
- mówił premier Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl