Joanna Moskowicz: Mozart jest wymagający

/ fot. joannamoskowicz.com

  

16 czerwca rozpocznie się w Warszawie 28. Festiwal Mozartowski. W jego trakcie trzykrotnie zabrzmi tak bardzo lubiana przez publiczność opera „Czarodziejski flet” w inscenizacji i reżyserii Ryszarda Peryta. W Królową Nocy wcieli się zdobywająca sławę na światowych scenach operowych Joanna Moskowicz. Z sopranistką rozmawia Anna Krajkowska.

Podczas 28. Festiwalu Mozartowskiego będzie można panią usłyszeć w „Czarodziejskim flecie”, „Uprowadzeniu z Seraju” oraz koncertach „Msza C-moll” i gali finałowej. Która z tych kompozycji salzburskiego mistrza jest Pani najbliższa, a która sprawia największą trudność?

Jeśli chodzi o trudność, to zarówno aria Królowej Nocy, jak i rola Konstancji są bardzo wymagające. To wyzwanie, ale ja lubię wyzwania. To dla mnie dwie zupełnie różne role. Królową Nocy wykonywałam w wie-lu inscenizacjach, a rolę Konstancji dopiero niedawno przygotowałam i od niedawna ją śpiewam – stąd ten występ cieszy mnie podwójnie.

Na czym polega trudność tych ról?

Mozart jest wspaniały i wymagający. Daje mobilizację do doskonalenia głosu, ale wymaga dobrego przygotowania. Z każdym spektaklem widzę, jak mój głos wspaniale się rozwija. Może to ciężko wytłumaczyć, ale podstawą do rozwoju dla śpiewaka są dobrze dobrane partie. Partie Mozartowskie są dla mnie podstawą. Czuję, że mój głos jest tam, gdzie powinien być.

Podczas spotkania z dziennikarzami w maju powiedziała Pani, że bardzo chętnie przylatuje do Warszawy „na Mozarta”. A jak się Pani czuje w Warszawskiej Operze Kameralnej?

Zawsze czuję się w niej bardzo dobrze. Panuje tu wspaniała atmosfera, koledzy soliści są niezwy-kle pomocni. Nawet jeśli nie mogę być na wszystkich próbach, to chętnie mi pomagają. Poza tym dla śpie-waka jest ważne to, z jakim przyjęciem się spotyka. A tu zawsze publiczność nagradza gromkimi brawami. To sprawia wiele satysfakcji.

CZYTAJ TEŻ: Na Mozarta do Warszawy

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Teoria Bodnara obalona. Mamy nagranie z monitoringu sprzed celi Kosteckiego! FILM rozwiewa wątpliwości

nagranie z kamer monitoringu / Ministerstwo Sprawiedliwości / Służba Więzienna

  

Służba Więzienna udostępniła fragmenty zapisu monitoringu sprzed celi, w której przebywał Dawid Kostecki. W krótkim komunikacie przesłanym m.in. do naszej redakcji Ministerstwo Sprawiedliwości wyjaśnia, że est to odpowiedź na zarzuty Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który twierdził, że nie można sprawdzić monitoringu przed celą. Ujawnione fragmenty nagrań z monitoringu

Chodzi o słowa Adama Bodnara, który na antenie TVN twierdził, że sprawdzenie zapisu z kamer monitoringu jest niemożliwe.

Nie można sprawdzić zapisu z monitoringu, ponieważ na korytarzu prowadzącym do celi wyłączono światło .
- przekonywał Adam Bodnar.

Wątpliwości w tej sprawie rozwiewa Ministerstwo Sprawiedliwości.

W związku z zarzutem Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, że nie można sprawdzić monitoringu przed celą Dawida Kosteckiego załączamy materiał filmowy z monitoringu.
- czytamy w komunikacie.
[polecam:https://niezalezna.pl/284725-skad-wziely-sie-rany-na-ciele-kosteckiego-prokuratura-rozwiewa-watpliwosci-punkt-po-punkcie]

Na ujawnionych przez Służbę Więzienną dwóch fragmentach nagrania z kamer monitoringu widać korytarz więzienny przed celą, w której przebywał Kostecki.

Jedno nagranie ukazuje fragment obchodu w przeddzień śmierci Dawida Kosteckiego o godzinie 22:17, natomiast na drugim filmie jest fragment obchodu w dniu jego śmierci o godzinie 4:28.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl