Z OSTATNIEJ CHWILI

AFP: wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Eva Kaili zatrzymana w związku z korupcją • • •

"Nowe Państwo": Koniec eldorado sekretarza PO. Więzienia mogłyby się zapełnić

Układ powiązań partyjno-biznesowych, jaki stworzył na Pomorzu Zachodnim poseł Stanisław Gawłowski, pozwolił na wypompowywanie setek milionów złotych z budżetu. Zyskiwali na tym m.in. działacze partyjni i ich rodziny – pisze Tomasz Duklanowski w tekście „Koniec eldorado sekretarza PO”. To temat czerwcowego numeru miesięcznika „Nowe Państwo”.

Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

CBA, ABW i prokuratura pracują nad rozpracowaniem układu stworzonego na Pomorzu Zachodnim przez barona PO, Stanisława Gawłowskiego. Duklanowski pisze, że duży niepokój w związku z zatrzymaniem polityka mogą czuć liderzy PO, bo będąc sekretarzem generalnym Platformy, miał od dużą wiedzę na temat finansów partii. „Gdyby zdecydował się na współpracę z prokuraturą, to więzienia mogłyby się zapełnić” – pisze Tomasz Duklanowski. Autor tekstu przypomina afery z udziałem Gawłowskiego. Informuje również, że służby potrzebują przynajmniej dwóch lat, by rozpracować układ tkany przez działacza PO. Ryszard Czarnecki w tekście „Sekretarz Gawłowski na premiera?” pokazuje, że lista polityków z całego świata, którzy skończyli za kratami, jest długa. Filip Rdesiński przepowiada, że obrona Stanisława Gawłowskiego będzie „walką do ostatniego żołnierza, ostatniej broni piarowców, ostatnich pieniędzy. Walką o ostatni bastion skorumpowanego systemu III RP”.

Naczelna miesięcznika Katarzyna Gójska pisze o podjętej przez PO próbie zniszczenia dziennikarza Michała Rachonia, który zadawał pytania w sprawie Gawłowskiego. „Słowo »propaganda« jest używane przez PO wyłącznie jako synonim niekorzystnych dla niej materiałów medialnych. Opozycja posłużyła się kłamstwem, by zablokować prawdę w debacie publicznej” – pisze Katarzyna Gójska.

Przez świat mody przeprowadza nas Olga Doleśniak-Harczuk tekstem „Modni z piekła rodem”. Autorka tekstu pisze o Met Gali 2018 w Nowym Jorku. To prestiżowe święto mody, które w tym roku zorganizowane zostało pod hasłem „Niebiańskie ciała. Moda a katolickie wyobrażenia”. Dziennikarka opisuje charakteryzacje gwiazd. Piosenkarka Lana Del Rey pojawiła się w szatach nawiązujących do wizerunku Matki Bożej Bolesnej, Rihanna przebrała się za papieża, Sarah Jessica Parker miała na głowie makietę szopki bożonarodzeniowej, a Jared Leto pojawił się w złotej koronie cierniowej. „Jak widać, szydzenie z chrześcijaństwa należy do dobrego tonu. Jest jak ta skarpetka w klapku, kiedyś nie do pomyślenia, a dziś na fali” – pisze Doleśniak-Harczuk. Zapraszamy do kiosków!
 

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#Nowe Państwo #PO #Stanisław Gawłowski #Pomorze Zachodnie

Sylwia Krasnodębska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo