Radio z innowacyjnym potencjałem

Dostęp do ponad 30 000 stacji radiowych i 10 000 podcastów? Dla melomana brzmi to jak dla głodomora przypadkowa darmowa dostawa pizzy pod drzwi. A to łatwiejsze niż można by przypuszczać. Wystarczy podłączyć nowe radio internetowe Hama IR50 do dostępnej sieci Wi-Fi i otworzy się przed tobą nowy świat. Dzięki opcji Spotify Connect dostajesz jednocześnie możliwość słuchania ulubionej muzyki. Non stop. Wszystko dzięki kompaktowemu urządzeniu, ważącemu nieco ponad kilogram.

pl.hama.com, mat. pras.

IR50 to model, który umożliwia słuchanie audycji radiowych i podcastów. „ Z jednej strony, to niby nic nowego, jednak radio ma jedną cechę, która mocno wyróżnia ten gadżet na tle innych – pozwala na odpoczynek dla komputera, bo działa również gdy jest on wyłączony. Dzięki wbudowanej pamięci można tworzyć własne listy lub zarządzać stacjami za pomocą wygodnego interfejsu webowego „Frontier Silicon TM”. W ten sposób można zapisać aż 30 ulubionych internetowych stacji radiowych, niezależnie od portalu internetowego. Można również wyszukać stacje po względem własnego ulubionego gatunku, kraju, języku lub popularności, a także znaleźć muzykę dopasowaną do swojego gustu. Co więcej, istnieje możliwość stworzenia listy ulubionych stacji radiowych na komputerze, a potem łatwego połączenia jej z radiem internetowym.
 
Muzyka, audycje i informacje z całego świata
Radio  ma wejście liniowe (3,5 mm) i jest kompatybilne ze Spotify Connect. Strumieniowanie umożliwia z kolei funkcja Universal Plug-and-Play oraz kompatybilność ze standardem komunikacji DLNA. Dzięki temu ostatniemu każde urządzenie, które gromadzi treści multimedialne – utwory muzyczne, zdjęcia czy materiały wideo – może zamienić się w serwer, który udostępni je innym urządzeniom w ramach jednej sieci domowej. Dodatkowo, opcja Wi-Fi Protected Setup wspiera automatyczną konfigurację połączenia. IR50 wyposażone jest w wygodny wyświetlacz LCD. Natomiast jakość dźwięku zapewnia głośnik mono o mocy 6 W. Przyłącze sieciowe 100-240 V jest odpowiednie do stosowania na całym świecie w połączeniu z adapterem, właściwym dla danego kraju.
 
Ulubione melodie na dzień dobry i dobranoc
Urządzenie ma również specjalną „funkcję snu”, w ramach której radio automatycznie wyłączy się po określonym czasie. Podobnie budząc się, można za każdym razem wybrać swoje ulubione utwory lub audycję i ustawić ich samoczynne włączenie. Radio może się pochwalić niewielkimi gabarytami (21,5 x 13,8 x 8 cm) i jest zamknięte w małej, zgrabnej obudowie o klasycznej stylistyce. Dzięki temu łatwiej zostanie elementem dekoracji twojej kuchni, sypialni czy salonu. Gdziekolwiek przebywasz, cokolwiek robisz, możesz zawsze cieszyć się dźwiękiem muzyki w dobrej jakości.
 
Choć tradycyjne radio samo w sobie trudno w dzisiejszych czasach określić mianem nowoczesnej technologii, jako medium jest to nadal popularna część naszego życia. Natomiast radio internetowe stanowi zdecydowany krok do przodu, jeśli chodzi o jakość odtwarzanego dźwięku. Teraz można cieszyć się informacjami z całego świata w cyfrowej jakości, za to bez szumów i potrzeby gorączkowego szukania odpowiedniego kąta w mieszkaniu na kolejne urządzenie.

Sugerowana cena radia Hama IR50 to 399 zł.

 

Źródło: niezalezna.pl, Newsrm.tv, pl.hama.com

#radio #nowe technologie #innowacje #gadżety

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo