IR50 to model, który umożliwia słuchanie audycji radiowych i podcastów. „ Z jednej strony, to niby nic nowego, jednak radio ma jedną cechę, która mocno wyróżnia ten gadżet na tle innych – pozwala na odpoczynek dla komputera, bo działa również gdy jest on wyłączony. Dzięki wbudowanej pamięci można tworzyć własne listy lub zarządzać stacjami za pomocą wygodnego interfejsu webowego „Frontier Silicon TM”. W ten sposób można zapisać aż 30 ulubionych internetowych stacji radiowych, niezależnie od portalu internetowego. Można również wyszukać stacje po względem własnego ulubionego gatunku, kraju, języku lub popularności, a także znaleźć muzykę dopasowaną do swojego gustu. Co więcej, istnieje możliwość stworzenia listy ulubionych stacji radiowych na komputerze, a potem łatwego połączenia jej z radiem internetowym.
 
Muzyka, audycje i informacje z całego świata
Radio  ma wejście liniowe (3,5 mm) i jest kompatybilne ze Spotify Connect. Strumieniowanie umożliwia z kolei funkcja Universal Plug-and-Play oraz kompatybilność ze standardem komunikacji DLNA. Dzięki temu ostatniemu każde urządzenie, które gromadzi treści multimedialne – utwory muzyczne, zdjęcia czy materiały wideo – może zamienić się w serwer, który udostępni je innym urządzeniom w ramach jednej sieci domowej. Dodatkowo, opcja Wi-Fi Protected Setup wspiera automatyczną konfigurację połączenia. IR50 wyposażone jest w wygodny wyświetlacz LCD. Natomiast jakość dźwięku zapewnia głośnik mono o mocy 6 W. Przyłącze sieciowe 100-240 V jest odpowiednie do stosowania na całym świecie w połączeniu z adapterem, właściwym dla danego kraju.
 
Ulubione melodie na dzień dobry i dobranoc
Urządzenie ma również specjalną „funkcję snu”, w ramach której radio automatycznie wyłączy się po określonym czasie. Podobnie budząc się, można za każdym razem wybrać swoje ulubione utwory lub audycję i ustawić ich samoczynne włączenie. Radio może się pochwalić niewielkimi gabarytami (21,5 x 13,8 x 8 cm) i jest zamknięte w małej, zgrabnej obudowie o klasycznej stylistyce. Dzięki temu łatwiej zostanie elementem dekoracji twojej kuchni, sypialni czy salonu. Gdziekolwiek przebywasz, cokolwiek robisz, możesz zawsze cieszyć się dźwiękiem muzyki w dobrej jakości.
 
Choć tradycyjne radio samo w sobie trudno w dzisiejszych czasach określić mianem nowoczesnej technologii, jako medium jest to nadal popularna część naszego życia. Natomiast radio internetowe stanowi zdecydowany krok do przodu, jeśli chodzi o jakość odtwarzanego dźwięku. Teraz można cieszyć się informacjami z całego świata w cyfrowej jakości, za to bez szumów i potrzeby gorączkowego szukania odpowiedniego kąta w mieszkaniu na kolejne urządzenie.

Sugerowana cena radia Hama IR50 to 399 zł.