Armia Andersa była nie tylko grupą żołnierzy, ale również intelektualistów i artystów. Poza akcją bojową charakteryzowała ją także akcja edukacyjnego wspierania polskich artystów na tyle, na ile pozwalały na to wojenne warunki. By przywrócić pamięć o nich i ich dorobku, Fundacja „Towarzystwo Projektów Edukacyjnych” zorganizowała kilka wydarzeń w ramach projektu Artyści Andersa. Choć oficjalna premiera projektu odbyła się 16 lutego w ambasadzie RP w Londynie, to pierwsza jego prezentacja odbyła się 15 listopada 2017 roku w klubie Palladium dla młodzieży warszawskich szkół średnich z udziałem minister Anny Marii Anders. Dzień wcześniej w Londynie został uroczyście zaprezentowany album „Artyści Andersa” prof. Jana Sienkiewicza oraz wyświetlony został film dokumentalny poświęcony artystom. Następnego dnia, 17 lutego, w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie w obecności przedstawicieli Polonii została otwarta wystawa o artystach Andersa. 3 kwietnia 2018 roku minister Anna Maria Anders, otworzyła wystawę na parkanie Łazienek Królewskich.

Do końca kwietnia wystawę prezentowaną od Al. Ujazdowskich obejrzały tysiące warszawiaków i turystów. Wystawa, film i prezentacja albumu odbyły się również 24 kwietnia 2018 r. w Edynburgu, w Szkocji. Z kolei 22 maja 2018 roku w Ambasadzie UK w Warszawie, odbyła się oficjalna premiera projektu w Polsce. W obecności minister Anny Marii Anders, attaché wojskowych państw biorących udział w Bitwie o Monte Cassino, kombatantów 2. Korpusu, a także gości i dyplomatów brytyjskich i członków polskiego rządu została otwarta wystawa i zaprezentowany album „Artyści Andersa”. Mówiono o wkładzie Polskich Sił Zbrojnych w walkę państwami Osi i o niezwykłości Armii Polskiej. Autor albumu, prof. Jan Sienkiewicz, opowiedział o artystach, których Generał Anders wyprowadził wraz z Armią Polską z sowieckiej „nieludzkiej ziemi”, którzy następnie przeszli cały szlak bojowy, by zostać wysłanymi do wyższych szkół artystycznych we Włoszech i osiąść na emigracji, tworząc do końca życia na wygnaniu.

W drugiej połowie czerwca wystawa zostanie otwarta w Muzeum Obozu Stutthof na Mierzei Wiślanej, a na jesieni w kolejnych miejscach w Polsce.