Wspólne szkolenie zwiadowców i grupy batalionowej NATO

Żołnierze kompanii rozpoznawczej 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej wspólnie z żołnierzami batalionowej Grupy Bojowej NATO brali udział w letnim zgrupowaniu poligonowym Wojsk Rozpoznawczych i Walki Elektronicznej na obiektach OSPWL Wędrzyn.

mat. 15. GBZ / http://15bz.wp.mil.pl/pl/5_613.html

Zwiadowcy doskonalili działania w terenie zurbanizowanym. Podczas zajęć na ośrodku zurbanizowanym zwiadowcy wraz z żołnierzami z batalionowej Grupy Bojowej wymieniali się technikami i umiejętnościami z zakresu taktyki walki w mieście i prowadzenia rozpoznania w terenie zurbanizowanym. W szkoleniu kompania wykorzystuje karabinki ASG, które szybko weryfikują umiejętności wyboru miejsca do osłony i sposób poruszania się — informuje oficjalny portal 15. GBZ.

Ponadto kompania prowadziła strzelania z transporterów opancerzonych BRDM. Jednym z głównych celów założonych przez dowódcę kompanii, była realizacja strzelań sytuacyjnych z broni strzeleckiej i z transporterów opancerzonych. Z tych ostatnich wykonywano strzelania podczas patrolu na pojazdach. Dzięki temu dowódca plutonu miał okazję dowodzić elementem i ćwiczyć w praktyce manewr i ogień, a celowniczowie mogli się sprawdzić w prowadzeniu ognia z broni pokładowej. Z kolei podczas szkolenia ogniowego z broni strzeleckiej wykonywano ćwiczenia w prowadzeniu ognia w oparciu o system bezpiecznego posługiwania się bronią, tzw. BLOS — czytamy.

Zwiadowcy mogli sprawdzić w praktyce nabyte umiejętności z zakresu przyjmowania różnych postaw strzeleckich, strzelania z przekładki, zza ukryć czy w niedogodnych sytuacjach. Ponadto zwiadowcy realizowali strzelania w lesie i w terenie pagórkowatym, gdzie pluton podczas prowadzenia patrolu musiał odeprzeć kontakt i przeprowadzić improwizowane natarcie — podaje giżycka brygada.

 

 Źródło: 15. GBZ.

 

#szkolenie #zwiadowcy #poligon #Wędrzyn #grupa batalionowa NATO

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo