Koncerty uwielbieniowe - nowa forma świętowania Bożego Ciała

/ fot. Pixabay

  

Od kilku lat dynamicznie rośnie popularność koncertów uwielbienia organizowanych w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. To, obok tradycyjnych procesji, ciekawa forma rodzinnego świętowania tego dnia.

Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie. Od tego się zaczęło. Kilkanaście lat temu Jan Budziaszek (muzyk z zespołu Skaldowie) wraz z kilkoma osobami rozpoczęli cykl koncertów w Boże Ciało. Dziś w tym ogromnym przedsięwzięciu muzycznym bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób, a za pomocą Internetu ogląda je widownia w ponad 60 krajach świata. Każdy, kto tam był, potwierdza niezwykłą atmosferę modlitwy i wspólnoty. Do chóru i orkiestry Jednego Serca Jednego Ducha przez cały rok ustawiają się kolejki artystów, którzy w ten jeden dzień chcą stanąć na rzeszowskiej scenie. Repertuar to połączenie pieśni tradycyjnych z nowymi kompozycjami. W tym roku, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, na koncercie nie zabraknie także wątków patriotycznych. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19 w Parku Sybiraków.

Popularność rzeszowskiej imprezy spowodowała, że od kilku lat podobne koncerty zaczęto organizować w całej Polsce. W stolicy polskiej piosenki – Opolu – wydarzenie to już na stałe zapisało się w kalendarzu mieszkańców miasta.

Niezależnie od tego, czy jesteś jeszcze dzieckiem, czy masz już za sobą jakiś złoty jubileusz, na Koncert Uwielbienia każdy jest zaproszony! Zaprasza nas nasz Biskup Andrzej Czaja, który jest z nami «od początku»

- zachęcają organizatorzy opolskiej imprezy.  Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się  godzinie 19 w Parku na Osiedlu AK.

Koncert Chwały w Lublinie od kilku lat prowadzi chór i zespół Gospel Rain, jeden z najbardziej znanych polskich zespołów chrześcijańskich. Producentem muzycznym jest kompozytor i dyrygent Grzegorz Głuch. W tym roku gośćmi wydarzenia, które odbędzie się na Placu Zamkowym (początek o godzinie 19.30) będą Krzysztof, Piotr i Wojciech Cugowscy.

Mieszkańców Mazowsza zapraszamy do Glinianki k/Warszawy, gdzie po raz kolejny odbędzie się  Wieczór Uwielbienia (początek o godzinie 17). W tym roku zagra TGD i Michał PAX Bukowski. Natomiast w Solnym Uwielbieniu w Wieliczce na stadionie miejskim (godz. 19) uwielbienie poprowadzą Play&Pray (Debiut 2017) i Gospel Voice, a razem z chórem PDF zaśpiewa Halina Mlynkowa.


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Konin: Lekarz zawieszony po śmierci pacjentki

/ Alina Zienowicz Ala z [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)]

  

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie zawiesił dziś kierownika oddziału ginekologiczno-położniczego. Ma to związek ze śmiercią pacjentki, w której ciele zaszyto narzędzie chirurgiczne.

33-letnia mieszkanka Cienina Kolonii w pow. słupeckim zmarła 5 września. 27 sierpnia przeszła w konińskim szpitalu planową operację. W trakcie zabiegu w jej ciele zaszyto kilkudziesięciocentymetrowe narzędzie chirurgiczne. Wydobyto je dwa dni później, podczas kolejnej operacji. Okoliczności śmierci kobiety bada prokuratura.

Dyrektor konińskiej placówki Leszek Sobieski poinformował dzisiaj Polską Agencję Prasową, że do czasu wyjaśnienia sprawy zawieszony jest kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego - to jeden z lekarzy, który operował 33-latkę.

"Mamy w swojej strukturze komisję ds. badania zdarzeń niepożądanych. To gremium odebrało oświadczenie od osób, które brały udział w jednej i drugiej operacji. Wykonaliśmy autopsję ciała pacjentki, czekamy na opisy patomorfologów. Próbki zabezpieczyła prokuratura, która zleci badania"

– podał Leszek Sobieski.

Dyrektor dodał, że kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego jest na razie jedyną zawieszoną w tej sprawie osobą. Drugi z lekarzy, który brał udział w operacji, czeka na wyniki ustaleń dotyczących okoliczności śmierci 33-latki.

"Dla mnie jest też istotne, by zabezpieczyć ciągłość pracy oddziału"

– powiedział dyrektor.

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie wydała we wtorek oświadczenie w sprawie zdarzenia. Jak poinformowano, jest ono "szczegółowo badane przez szpital, celem ustalenia dokładnych jego okoliczności i ewentualnego związku z późniejszym zgonem chorej". Szpital zapewnił też, że "sprawdza obowiązujące procedury, by zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości". Leszek Sobieski powiedział w środę, że cały oddział ginekologiczno-położniczy zostanie poddany audytowi pod kątem ryzyka występowania zdarzeń niepożądanych.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Aleksandra Marańda informowała wczoraj, że śledztwo dotyczące tej sprawy prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci, za co grozi kara do 5 lat więzienia oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi trzyletnie więzienie. Trwa gromadzenie materiału dowodowego.

Według dotychczasowych ustaleń, 33-letnia mieszkanka Cienina Kolonii w pow. słupeckim przeszła 27 sierpnia w konińskim szpitalu planową operację. Dwa dni później przeprowadzono u niej kolejny zabieg operacyjny. Rodzinie przekazano, że w trakcie tej operacji usunięto kobiecie ciało obce, jednak nie podano szczegółów, co usunięto. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl