Szok! Koledzy dziennikarza, który „ożył”, na moment „zwariowali”. Nagranie ich reakcji obiegło internet - WIDEO

/ facebook.com

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

  

Takich chwil radości w życiu nie bywa zbyt wiele! Jeden z dziennikarzy krymskotatarskiego kanału telewizyjnego ATR nagrał moment ogłoszenia informacji, że ich kolega, rosyjski dziennikarz Arkadij Babczenko, żyje, a jego śmierć została upozorowana przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy, by chronić go przed prawdziwym zabójcą. Nagranie obiegło internet.

We wtorek wieczorem pojawiła się informacja, że krytyk Kremla, dziennikarz Arkadij Babczenko, został zabity w Kijowie. Jednak dziś po południu Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ogłosiła, że Babczenko żyje. Służba zawczasu otrzymała informację o przygotowaniu zabójstwa i zapobiegła popełnieniu zbrodni. Sam dziennikarz pojawił się na konferencji prasowej w siedzibie SBU.

Moment ogłoszenia tej informacji nagrał jeden z dziennikarzy pierwszej krymskotatarskiej telewizji ATR. Na nagraniu widać wielką radość jego kolegów, którzy zobaczyli żywego Babczenkę.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rosyjski dziennikarz żyje! Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zapobiegła jego zabójstwu. Babczenko udzielił komentarza!

Z kolei w „Nowej Gazecie”, z którą kiedyś współpracował dziennikarz, każdej z pań wręczono… po kwiatku z wianków, przygotowanych na pogrzeb Babczenko.

Podejrzany o przygotowania zabójstwa został zatrzymany. Jest nim obywatel Ukrainy o nazwisku G., zwerbowany przez rosyjskie służby, który walczył w operacji antyterrorystycznej w Donbasie. SBU opublikowało nagranie z momentu zatrzymania podejrzanego.

Nie wszyscy jednak cieszą się z tego, że dziennikarz żyje.

Inscenizacja zabójstwa rosyjskiego dziennikarza Arkadija Babczenki to „kolejna antyrosyjska prowokacja” - oświadczyło dziś MSZ w Moskwie, dodając, że zdaniem Rosji zachodnie kraje i organizacje międzynarodowe „wyciągną wnioski” z zaistniałej sytuacji.

„Bezpośrednim skutkiem działań, jawnie obliczonych na pewien efekt propagandowy, było wprowadzenie w błąd całej społeczności międzynarodowej, żywo reagującej na informację z Ukrainy o zabójstwie pracownika mediów”

 - napisano w oświadczeniu.

Inscenizację skrytykował również… szef organizacji Reporterzy bez Granic (RSF) Christophe Deloire.

„RSF wyraża swoje najgłębsze oburzenie po odkryciu manipulacji ukraińskich służb specjalnych, jest to nowy krok w wojnie informacyjnej. Zabawa z faktami jest zawsze bardzo niebezpieczna dla rządu, zwłaszcza używanie dziennikarzy dla ich fałszywych historii”

- napisał Deloire.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ściganie Stefana Michnika ma sens? O tym w programie "Koniec Systemu"

  

Dorota Kania razem ze swoim gościem - prof. Tomaszem Panfilem, ekspertem ds. służb specjalnych, postara odpowiedzieć się na pytanie: czy ściganie po tylu latach ma sens. Dzisiejszy odcinek programu „Koniec systemu” poświęcony będzie kolejnemu wnioskowi o ekstradycję Stefana Michnika. Godz. 21.30, Telewizja Republika!

Instytut Pamięci Narodowej skierował kolejny wniosek o ekstradycję Stefana Michnika, stalinowskiego sędziego, człowieka, który był obecny przy wykonywaniu wyroków śmierć, który skazywał niewinnych, polskich patriotów na śmierć.

Właśnie o tym będzie dzisiejszy odcinek programu „Koniec systemu”, w którym Dorota Kania razem ze swoim gościem - prof. Tomaszem Panfilem, ekspertem ds. służb specjalnych, postara odpowiedzieć się na pytanie: czy ściganie po tylu latach ma sens.

Dzisiaj, godz. 21.30, Telewizja Republika!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, republika.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl