Miasto wydało zakaz kąpieli w fontannie

/ StockSnap

  

Mandat w wysokości 250 zł lub nagana - z takimi konsekwencjami muszą się liczyć chętni do kąpieli w miejskiej fontannie przy placu Jana Pawła II w Kaliszu. W związku z nagminnym korzystaniem z fontanny jak z kąpieliska miasto wydało zakaz takich kąpieli.

Nowa fontanna w Kaliszu została wybudowana w 2017 roku; wraz z przebudową placu wokół niej kosztowała ponad 3 miliony złotych.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka urzędu miejskiego w Kaliszu Elżbieta Zmarzła, w upalne dni nie brakuje chętnych do kąpieli w niecce. "Na teren fontanny schodzą się rodziny z dziećmi, które w strojach kąpielowych pluskają się w wodzie. Przez to fontanna jest notorycznie uszkadzana. Dysze, z których tryska woda są przestawiane, co zupełnie zmienia wygląd miejskiego wodotrysku" - powiedziała Zmarzła.

Kilka dni temu woda w fontannie zaczęła się pienić i trzeba było ją wymienić. Pracownicy ratusza nie wykluczają, że ktoś umył się w fontannie przy użyciu środków czystości.

Miasto wreszcie postanowiło ukrócić ten proceder. Na fontannie pojawiły się tabliczki zakazujące kąpieli. W najbliższych dniach pojawi się także dokładny regulamin, określający zasady korzystania z fontanny.

"Będzie on podstawą dla strażników miejskich i policji, aby karać mandatami" - wyjaśniła Elżbieta Zmarzła i dodała, że miejsce zostanie objęte częstszymi kontrolami straży miejskiej.

Podstawą do wystawiania mandatów będzie artykuł 55. Kodeksu wykroczeń: "Kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polka nie może wyjechać z Kenii. Rodzina dostrzega wiele podobieństw do sprawy Magdaleny Żuk

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/RyanMcGuire

  

Polska turystka wraz z partnerem wyjechała na wycieczkę do Kenii. Gdy przyszedł czas powrotu, kobieta źle się poczuła. Zaczęła zachowywać się nienaturalnie i trafiła do szpitala, gdzie internista stwierdził u niej... zaburzenia psychiczne. Polce odmówiono wpuszczenia na pokład samolotu. Rodzina kobiety uważa, że sprawa do złudzenia przypomina historię Magdaleny Żuk.

Wszystko zaczęło się 8 stycznia, kiedy kobieta zaczęła się dziwnie zachowywać. Rodzina zapewnia, że nigdy wcześniej nie miała podobnych problemów. 

Pani Danuta trafiła do szpitala w Mombasie. Tam miał ją zbadać lekarz internista, a nie psychiatra.

Stwierdził choroby psychiczne, choć zawodowo się tym nie zajmuje

– opowiada córka kobiety cytowana przez se.pl.

Jednocześnie rodzina obawia się, że kobietę nafaszerowano narkotykami. Od kilku dni jej stan się nie poprawia.

Gdy wraz z partnerem chciała wrócić do Polski, nie została wpuszczona na pokład samolotu. Zgody nie wyraziła firma, będąca organizatorem wycieczki.

Córka pani Danuty zaznacza, że obecni w Kenii pracownicy konsularni, starają się pomóc, ale na razie na niewiele się to zdaje.

Teraz mama ma być przewieziona do kolejnego szpitala, tym razem w stolicy Kenii, Nairobi. Ale ona musi wrócić do kraju, żeby zapewnić jej odpowiednią pomoc medyczną

– zaznacza.

Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest przetransportowanie Polski wynajętym samolotem medycznym, ale to kosztuje prawie pół miliona złotych. Rodzina pani Danuty nie ma takiej kwoty.

Do redakcji se.pl nadesłano komunikat firmy-organizatora.

Od początku jesteśmy w kontakcie z rodziną naszej Klientki, przedstawicielstwem TUI w Mombasie, hotelem, konsulatem, a także Ambasadą RP w Nairobi. Ze względu na dane wrażliwe dot. stanu zdrowia oraz uszanowanie prywatności Klientki nie ujawniamy szczegółów sprawy

- cytuje portal.

Rodzina zwraca uwagę na podobieństwo tej sprawy do historii Magdaleny Żuk, która podczas wczasów w Egipcie, też zaczęła się bardzo dziwnie zachowywać i zmarła w jednym z tamtejszych szpitali. [polecam:https://niezalezna.pl/223567-jak-zginela-magdalena-zuk-raport-egipskich-sledczych-wyjasnia-wszystkie-tajemnice]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: se.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl