Maskowanie i przenikanie na stronę wroga

/ mat. 34. BKPanc. / http://34bkpanc.wp.mil.pl/pl/18_238.html

  

Przenikanie, maskowanie, marsz kondycyjny na orientację czy nawigacja z mapą i kompasem. To tylko ułamek zadań, jakie mieli do wykonania żołnierze z plutonu rozpoznawczego 34. Brygady Kawalerii Pancernej.

W Wędrzynie trwa poligon wojsk rozpoznawczych. W zajęciach udział bierze pluton z 34.BKPanc. Do tej pory żołnierze zrealizowali m.in. skryte podejście, szturm budynku, odbicie zakładnika czyli sprawdzenie umiejętności w terenie zabudowanym — podaje oficjalny portal pancernej brygady.

Pluton rozpoznawczy przeszedł też szkolenie ogniowe - strzelanie sytuacyjne w ośrodku strzelań nawodnych "Buszno".  Ostatnie dni to jednak odmienna sceneria, niż teren zurbanizowany. Żołnierze musieli zmierzyć się z wymagającym terenem wędrzyńskiego poligonu i wysoką temperaturą. Kondycyjny marsz na orientację w takich warunkach to nie lada wyzwanie. Temperatura sięgająca ponad 30 stopni Celsjusza, suche powietrze, przemierzanie terenów podmokłych i pokonywanie wielu wysokich wzniesień wycisnęły ostatnie poty z żołnierzy oraz znacznie utrudniły nawigację i orientację w terenie — czytamy.

Dodatkowym utrudnieniem były działające w lesie grupy pościgowe, mające za zadanie przechwycenie Hetmańczyków. Mimo wszystko pluton przeszedł całą trasę w zaplanowanym tempie, czasie i osiągnął zamierzone cele, unikając schwytania przez przeciwnika. Żołnierze wykazali się nieprzeciętną kondycją, wytrwałością i dobrymi umiejętnościami topograficznymi — podaje 34. BKPanc.

 
 
 
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 34. BKPanc.
Tagi

Wczytuję komentarze...


A jednak kapitał ma narodowość. Zagraniczne sieci handlowe postanowiły zarobić na epidemii

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

W obliczu epidemii koronawirusa w Polsce PKN Orlen rozpoczął produkcję płynu do dezynfekcji rąk w zakładzie swej spółki zależnej Orlen Oil w Jedliczu. Pięciolitrowa butla z płynem do dezynfekcji - wyprodukowanym przez PKN Orlen - kosztuje 95 zł. To najtańsza cena na rynku, co potwierdzają eksperci. Choć produkty konkurencji są znacznie droższe i kosztują - w przeliczeniu na 5 litrów - od 200 do 500 zł. Okazuje się jednak, że na epidemii postanowiły zarobić francuskie sieci handlowe – jak dowiedział się portal niezalezna.pl chodzi o Intermarche i E.Leclerc, wystawiając zakupiony w Orlenie płyn do dezynfekcji z sutą marżą. Mimo zastrzeżenia, że sprzedany im płyn może być używany tylko do zabezpieczenia pracowników i klientów.

Pierwsza partia produktu, w związku z dużym popytem na rynku, została wysłana do Agencji Rezerw Materiałowych. Potem płyn trafił również na stacje paliw koncernu, aby mógł go nabyć każdy konsument. 

[polecam:https://niezalezna.pl/316277-orlen-sprzedaje-najtanszy-na-rynku-plyn-do-dezynfekcji-a-opozycja-trabi-o-drozyznie]

Orlenowski specyfik chciało zakupić mnóstwo firm, lista chętnych była liczona w tysiące. PKN Orlen sprzedając płyn do dezynfekcji firmom zaznaczał, że powinien on być przeznaczony do użytku wewnętrznego – do odkażania dla pracowników podczas pracy itd., nie do handlu. Jego cenę detaliczną skalkulowano na 95 zł za opakowanie 5-litrowe. Według spółki to znacznie poniżej średniej ceny rynkowej. 

Okazuje się jednak, że niektóre podmioty postanowiły na tym zarobić. W sieci pojawiły się zdjęcia, na których widać orlenowski płyn do dezynfekcji w astronomicznych cenach. Pięciolitrowy pojemnik wystawiono do sprzedaży w cenie od prawie 140 do 150 zł za jeden pojemnik. Handlowcy francuskiej sieci supermarketów postanowili więc nieźle zarobić na konsumentach i na Orlenie, który produkuje specyfik z minimalną marżą.

 

Rzeczniczka PKN Orlen Joanna Zakrzewska odniosła się na Twitterze do skandalicznych praktyk francuskiej sieci.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts