Matka podwładnego HGW z udziałami w kamienicy. Razem z macherami od reprywatyzacji!

/ By Maksym Kozlenko [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

  

Przed komisją weryfikacyjną zeznaje Marek Dębski - były urzędnik Hanny Gronkiewicz-Waltz, która sama nie stawiła się na dzisiejsze przesłuchanie. Tymczasem świadek Dębski wyznaje: "Moja mama ma udziały przy nieruchomości Bagatela 14. Udziały mają tam również m.in. Robert N. oraz Marek M".

Świadkiem wezwanym na dzisiejszą rozprawę jest były urzędnik ratusza Marek Dębski - dawny kierownik w Wydziale Spraw Dekretowych w BGN-ie, który nadzorował pracowników przygotowujących decyzje reprywatyzacyjne.

Marek Dębski pojawił się m.in. przy głośnej sprawie kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 i w szeregu innych reprywatyzacji.

Jest właśnie szczegółowo przesłuchiwany przez komisję na okoliczności związane z jego pracą w urzędzie, również relacji między pracownikami i relacji z „handlarzami roszczeń".

Tymczasem w trakcie przesłuchania padły ciekawe fakty. Dębski ujawnił, że jego matka ma udziały w nieruchomości przy ul. Bagatela 14. Razem z Robertem N i Markiem M.

Zbulwersowania nie kryje Sebastian Kaleta:

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejne przypadki koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Zamknięto szkołę

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Counselling/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

U dwóch kolejnych osób w Wielkiej Brytanii potwierdzono obecność koronawirusa, co zwiększyło liczbę przypadków zakażenia w tym kraju do 15 - podały dziś rano służby medyczne. Z powodu jednego z tych nowych przypadków zamknięto szkołę i przychodnię.

[polecam:https://niezalezna.pl/313032-minister-blaszczak-zapewnia-wojsko-jest-przygotowane-by-niesc-pomoc-w-sytuacji-zagrozenia-koronawirusem]

Szef służb medycznych Anglii Chris Whitty poinformował, że pacjenci zakażeni zostali wirusem podczas pobytów we Włoszech i na hiszpańskiej wyspie Teneryfa, oraz że przewieziono ich do specjalistycznych oddziałów w szpitalach w Liverpoolu oraz Londynie.

Jak podała stacja Sky News, z powodu jednego z tych nowych przypadków zamknięto szkołę podstawową w miejscowości Buxton w hrabstwie Derbyshire, gdyż chorym jest rodzic jednego z uczniów, oraz tamtejszą przychodnię.

Spośród poprzednich 13 przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii osiem osób już zwalczyło chorobę i zostało wypisanych do domów, z kolei cztery potwierdzono w ostatnią niedzielę - u pasażerów ewakuowanych z zacumowanego w Japonii wycieczkowca Diamond Princess. W środę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia podało, że od momentu, w którym epidemia wyszła w styczniu poza Chiny kontynentalne, przeprowadzono w Wielkiej Brytanii 7 132 testów na obecność koronawirusa.

Również w środę poinformowano, że w ramach zapobiegania epidemii testom na obecność Covid-19 będzie poddawana także część pacjentów mających objawy zwykłej grypy, co ma służyć jako "system wczesnego ostrzegania". Dotychczas przeprowadzano testy tylko u osób, które albo wykazywały typowe dla niego symptomy, albo wracają z krajów, gdzie trwa epidemia, czyli z Chin, Korei Południowej oraz z północnych Włoch.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts