Azyl dla Władimira Luzgina

  

Czeskie MSW odrzuciło wniosek o azyl 39-letniego Władimira Luzgina. Luzgin, konserwator samochodów z Permu, w 2016 r. uciekł z kraju po tym, jak sąd skazał go na grzywnę za to, że napisał w internecie o pakcie Ribbentrop-Mołotow i ataku ZSRS na Polskę w 1939 r. oraz aneksji krajów bałtyckich. Luzgin uważa, że nic złego nie zrobił.

Po bezskutecznych odwołaniach w Rosji złożył skargę w Strasburgu, a potem wyjechał do Czech. Myślał, że tam może liczyć na azyl polityczny, bo w Pradze ma siedzibę Radio Swoboda, które relacjonowało jego sprawę. Tymczasem czeskie MSW odrzuciło jego wniosek, nie dopatrując się prześladowań na tle politycznym. Polskie państwo powinno zaoferować pomoc Luzginowi. To byłoby słuszne i moralnie, i politycznie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl