Autorytet Weterana z korzyścią dla WOT

/ CO MON

  

Weterani wnoszą wymierny wkład w budowę Wojsk Obrony Terytorialnej. Ich doświadczenia i umiejętności wykorzystywane są w procesie szkolenia instruktorów i żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową.

Z drugiej strony to właśnie WOT umożliwia weteranom dalsze aktywne funkcjonowanie w społeczności żołnierskiej. Te wzajemne zależności bez wątpienia stanowią korzyści dla obu stron.

Dzisiaj, 29 maja przypada Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa. To święto jest ważne również dla Wojsk Obrony Terytorialnej, bowiem z doświadczeń i umiejętności weteranów korzystają żołnierze należący do formacji.

Kadra instruktorska MZS-ów w stu procentach składa się z byłych mundurowych, często weteranów. Niemal wszyscy spośród nich uczestniczyli w misjach poza granicami kraju. Wśród tych osób są również weterani poszkodowani. Wszyscy oni uczą instruktorów i kadrę dowódczą WOT metodyki i taktyki.

Co istotne potencjał byłych żołnierzy Wojsk Specjalnych do tej pory nie był efektywnie wykorzystywany przez Siły Zbrojne. Wojska Obrony Terytorialnej oferują kompleksowe zagospodarowywanie potencjału weteranów. Doskonale sprawdzają się oni w roli mentorów i bezapelacyjnych autorytetów. Danie im szansy na służbę przy jednoczesnym wykorzystaniu ich wiedzy i umiejętności to umożliwienie im dalszego, aktywnego funkcjonowania w społeczności żołnierskiej.

Weterani to też niekwestionowane autorytety dla młodych żołnierz OT. Żołnierze ci, są dumni, że mogą uczyć się walczyć właśnie od nich, cichych bohaterów realizujących swe zadania np. w Afganistanie czy w Iraku.

Wojska Obrony Terytorialnej dążą do tego, by w Polsce zapanowało myślenie, że bycie weteranem to kolejny etap służby, który jest ważny zarówno dla samego żołnierza, ale też i dla państwa, któremu może on służyć.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CO MON / WOT
Tagi

Wczytuję komentarze...

Czy prezydent Duda 10 kwietnia poleci do Smoleńska i Katynia? Spychalski odpowiada

  

Co znajdzie się w programie wyborczym Andrzeja Dudy? Czy sztab Andrzeja Dudy wysłał już kwiaty Donaldowi Tuskowi za poparcie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej? Czy prezydent Andrzej Duda 10 kwietnia poleci do Smoleńska i Katynia? Na te i inne pytania w „Rozmowie Niezależnej” z Lidią Lemaniak odpowiada Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta RP.

Wczoraj Rosja potwierdziła, że jest gotowa pomóc przy wizytach polskiej delegacji w Smoleńsku i Katyniu. Pytany o to, czy prezydent Andrzej Duda podjął decyzję i czy będzie obecny w tych miejscach 10 kwietnia, rzecznik prezydenta Błażej Spychalski zdradził, że "ustalenia jeszcze trwają".

Umówiliśmy się z naszymi przyjaciółmi z rządu, że w momencie, kiedy będziemy mieli wszystko ustalone, wyjdziemy i ogłosimy podczas konferencji prasowej dokładny przebieg uroczystości, które będą związany ze wspomnianymi rocznicami

- powiedział.

Cała rozmowa z Błażejem Spychalskim:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts