Rosyjski marynarz udawał, że dusi popiersie Jana Pawła II. Jeszcze się tym pochwalił!

/ twitter.com/@ASkiepko

  

Jeden z rosyjskich marynarzy wrzucił na Facebooka zdjęcie, na którym udaje, że dusi popiersie papieża Jana Pawła II. Fotografię zrobioną w Świnoujściu podpisał: "Ruscy nie potrafią, tak?" Rzecznik prezydenta miasta, w którym doszło do incydentu, zapowiedział, że wobec marynarza zostaną wyciągnięte konsekwencje.

- To musiał być wybryk. Będziemy kontaktować się z kapitanem żaglowca Kruzensztern. Teraz jest to utrudnione ze względu na to, że jednostka jest w morzu

- powiedział podczas audycji Radia Szczecin Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia.

- Ale jednak to się stało. To zostało opublikowane i tak naprawdę przykro jest wszystkim. I stronie rosyjskiej i przede wszystkim nam

- dodał Karelus.

Zaznaczył, że wobec marynarza muszą zostać wyciągnięte konsekwencje np. usunięcie go z załogi żaglowca.

Kruzensztern cumował w Świnoujściu przez ostatni weekend. Miasto zapłaciło za możliwość zwiedzania żaglowca około 7 tys. zł. za pomoc holowników i pilotów portowych przy manewrach jednostki.

O sprawie poinformował jako pierwszy portal iswinoujscie.pl, wywołując ogromne oburzenie mieszkańców miasta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radioszczecin.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Włochy: na ulicach jest... za ciemno

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Tiselena

  

Na ulicach w Rzymie wieczorem i w nocy jest za ciemno - alarmują lekarze. Podkreślają, że rezultatem braku dostatecznego oświetlenia są wypadki drogowe oraz upadki na chodnikach. Notuje się ich coraz więcej.

Szef stowarzyszenia rzymskich lekarzy Antonio Magi powiedział, że z roku na rok w Wiecznym Mieście jest coraz ciemniej. „To jest niebezpieczne dla pieszych i dla kierowców". Jak podkreślił, zwiększa się ryzyko wypadków samochodowych, zwłaszcza potrąceń, także ze skutkiem śmiertelnym.

Wyjaśnił, że lekarze szczególnie martwią się o osoby starsze, narażone na upadki na chodnikach i na ulicach, które są często w bardzo złym stanie. Dotyczy to także ulic w centrum.

W panujących ciemnościach nie widać dziur, których tysiące są na rzymskich ulicach, a także wystających korzeni. Służby medyczne często udzielają pomocy osobom, które po zmroku przewracają się i niekiedy ulegają poważnym kontuzjom.

Sytuację pogarsza to, że latarnie są ukryte w koronach drzew. Gdy pada deszcz z widocznością jest jeszcze gorzej.

Lekarze ze stolicy Włoch, jak wyjaśnił prezes ich organizacji, od kilku tygodni dokładnie analizują wynikające z tego zagrożenia dla pieszych i użytkowników samochodów.

“W trosce o bezpieczeństwo obywateli należy pilnie interweniować”- dodał doktor Magi apelując do władz miejskich o więcej światła.

Działania na rzecz innego aspektu bezpieczeństwa w pogrążonym w ciemnościach Rzymie zapowiedziano pod koniec zeszłego roku. Na mocy decyzji podjętej przez miejscowe władze i Izbę Handlu właściciele sklepów otrzymają rekompensatę finansową za pozostawianie włączonych świateł po zamknięciu lokali.

Pierwsza, pilotażowa faza realizacji umowy rozpocznie się w dwóch dzielnicach a następnie zostanie rozszerzona na kolejne. Pomysł ten został pozytywnie przyjęty przez większość właścicieli sklepów, zaniepokojonych plagą włamań i aktów wandalizmu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts