D jak dezinformacja

  

Choć lewicowe media przyzwyczaiły już nas do specyficznie pojętej rzetelności, to przegląd poniedziałkowej prasy zdumiewa. Oto „Gazeta Wyborcza” przypuszcza atak na śp. Lecha Kaczyńskiego, zarzucając mu na podstawie jednego wywiadu rzekome naciski ws. Tomasza Komendy. Prasowym cynglom nie przyszło do głowy, że ówczesny minister sprawiedliwości wypowiadał się na podstawie materiałów postępowania karnego przeprowadzonego, zanim objął to stanowisko.

Nie zajmują się one bezczynnością poprzedniego rządu, choć podstawy do zwolnienia Komendy znane były już osiem lat temu. Nie zastanowiły ich też ich własne publikacje z okresu jego skazania. Inny tygodnik odgrzewa dawno już zdementowaną historyjkę mającą obciążać Antoniego Macierewicza, a na dodatek tekst o (jakoby) gigantycznych emeryturach posłów opatruje zdjęciem Jarosława Kaczyńskiego, który pobierania tego świadczenia dawno temu się zrzekł. Tak masowy wysyp oczywistych fake newsów sprawia wrażenie kolejnej fali operacji bliźniaczo podobnej do metod osławionej Sekcji „D” SB. Ona również bazowała na dezinformacji stosowanej w celu dezintegracji. Podzielenia i skłócenia Polaków w sprawach, w których brak jest rzeczywistego powodu jakiegokolwiek sporu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl