Salwy ognia w ramach "Błyskawicy"

W ostatnich dniach w 2. Dywizjonie Artylerii Samobieżnej został przeprowadzony trening kierowania ogniem ze strzelaniem amunicją bojową pk. BŁYSKAWICA-18 — informuje oficjalny portal 5. Lubuskiego Pułku Artylerii.

mat. 5. PA / http://5pa.wp.mil.pl/pl/1_1263.html

Tematem treningu była realizacja wsparcia ogniowego działań 2. Brygady Zmechanizowanej podczas przygotowania i prowadzenia natarcia na głównym kierunku w ramach połączonej operacji. Z kolei głównym celem TKO było zgranie dowódców, organu dowodzenia (sztabu) i pododdziałów w przygotowaniu i wykonywaniu zadań ogniowych w różnych warunkach i sytuacjach taktycznych oraz dokonanie oceny norm wykonania zadań ogniowych — czytamy.

W trakcie treningu kierowania ogniem żołnierze 2. Dywizjonu artylerii samobieżnej szlifowali swoje umiejętności z zakresu wykonywania zadań ogniowych amunicją bojową z wykorzystaniem przydzielonych środków rozpoznania (śmigłowiec Mi-2R, BSP, GR oraz stacja radiolokacyjna LIWIEC). Poza tym wykonywali szereg manewrów do zapasowych i kolejnych rejonów stanowisk ogniowych — podaje oficjalny portal 5. PA.

 

Ostatnim epizodem była realizacja operacyjnej likwidacji skażeń, prowadzona przez kompanie likwidacji skażeń z 4. Pułku Chemicznego. Wszystkie zadania taktyczne i ogniowe zarówno w dzień jak i w nocy zostały wykonane na ocenę bardzo dobrą, co potwierdziło gotowość dywizjonu do działania oraz realizacji zadania szkoleniowego na 2018 rok — czytamy.

 

 

 


Źródło: 5.pa

#artylerzyści #manewry #Błyskawica #strzelania #armia

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo