Specjalsi na zawodach SOF Delta Cup

/ mat. DKWS / http://wojskaspecjalne.wp.mil.pl/pl/39_95.html

  

W pobliżu Myślenic odbyły się elitarne zawody strzeleckie o Puchar Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych „SOF Delta Cup 2018. Do udziału w zawodach organizatorzy zaprosili żołnierzy i funkcjonariuszy jednostek specjalnych służb mundurowych. W V edycji wzięli udział także przedstawiciele zagranicznych armii.

Udział w turnieju wymagał od uczestników szczególnych umiejętności strzeleckich oraz dostosowania się do przygodnego terenu. Każda z instytucji mogła wystawić maksymalnie dwie drużyny. Startowały w sumie 22 zespoły, reprezentujące 16 różnych instytucji. Odbyły się strzelania indywidualne oraz zespołowe, realizowane zarówno w dzień jak i w nocy — informuje oficjalny portal Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych.

Zawodnicy wykonywali nietypowe strzelania dynamiczne indywidualnie i w parach, z dwóch rodzajów broni: pistoletu maszynowego i pistoletu, w umundurowaniu i wyposażeniu typowym dla rzeczywistych działań tych formacji. Strzelano do różnych celów, w tym ruchomych, z różnych postaw, w marszu i zza ukrycia, począwszy od papierowych tarcz po cele metalowe. Liczyły się zarówno celność jak i czas pokonania specjalnych torów — czytamy. 

Dodatkowym utrudnieniem były wymuszone postawy strzeleckie i naturalne przeszkody terenowe. Zawodnicy oddając po kilkaset strzałów sami decydowali o doborze broni oraz czasie wymiany magazynków, co dodatkowo urealniło warunki wykonania zadań. Strzelania odbywały się w miejscach nazywanych w nomenklaturze wojskowej – „terenem przygodnym”, z zachowaniem typowych dla konkurencji strzelania dynamicznego ("praktycznego") IPSC.

W odróżnieniu od strzelań sportowych obowiązywały wymogi zachowania taktycznego, np. konieczność przestrzegania wymogu, iż 75 procent powierzchni ciała musiała być ukryta za przeszkodą, a drużyna musiała działać jak para operatorów (odległości między sobą, komunikacja, itp.).

Indywidualnie zwyciężył zawodnik Fundacji Sprzymierzeni z GROM, drugie miejsce zajął reprezentant JW. AGAT I,  a trzecie miejsce przypadło zawodnikowi, który reprezentował siły specjalne Republiki Czeskiej. Zespołowo triumfowała Fundacja Sprzymierzeni z GROM,   drugie miejsce zajęła drużyna SPAP Katowice, a trzecie I drużyna JW. AGAT — podaje DKWS.

Piątą edycję zawodów „SOF Delta Cup 2018” zorganizowało Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych we współpracy z JW NIL, JW AGAT i JW KOMANDOSÓW a także  Związkiem Strzelectwa Dynamicznego w Krakowie, przy wsparciu Wojskowego Stowarzyszenia „Kultura-Turystyka-Obronność”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wojskaspecjalne.wp.mil.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Senegal, Argentyna, Meksyk, Norwegia... Polska niepodległość świętowana na całym świecie!

Polskie barwy w Hiszpanii / twitter.com/@PLInst_Madrid

  

Polacy świętowali dziś 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji w całej Polsce odbywały się marsze, koncerty i różne patriotyczne wydarzenia. Okazuje się, że świąteczny nastrój wymknął się poza granice naszego kraju i rozlał na cały świat.

Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały miejsce na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie w obecności najwyższych władz państwowych odbyła się uroczysta odprawa wart z okazji Święta Niepodległości. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza zebrali się m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, kombatanci, mieszkańcy Warszawy i ci, którzy przyjechali na obchody z całego kraju.

[polecam:https://niezalezna.pl/296766-wazne-slowa-prezydenta-w-swieto-niepodleglosci-cale-pokolenia-nie-mialy-takiego-szczescia-jak-my]

Polskie barwy nie powiewały jednak tylko w granicach naszego kraju. W sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć i nagrań ukazujących świętowanie polskiej niepodległości na całym świecie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl