Tak ostrych słów dawno nie słyszeli. Premier do totalnej opozycji: Nie będziecie nas szantażować

Nas na pewno nie będziecie w stanie szantażować w ten sposób. My jesteśmy rządem bardzo wrażliwym społecznie, a przedstawiciele turboliberalnej opozycji, która niewiele, bardzo niewiele czy prawie nic nie zrobiła dla poprawy losu osób niepełnosprawnych na pewno teraz po prostu zobaczą również, jak szerokie działania już zrobiliśmy - powiedział odnosząc się do polityków opozycji premier Morawiecki.

Mateusz Morawiecki
Fotomag/Gazeta Polska

Mateusz Morawiecki podczas spotkania z dziennikarzami podał, że przez 2,5 roku rząd PiS zrobił dużo więcej niż poprzednicy.

Dość powiedzieć, że wzrost środków w budżetach rodzin z osobami niepełnosprawnymi przyrósł o około 50%, z mniej więcej 2000 zł na 3000 zł. Chcę podkreślić, że jesteśmy bardzo otwarci na dialog, rozmowę i nie tylko nie zamykamy tego wraz z tym protestem, tylko chcemy dalej prowadzić go z różnymi środowiskami – tak, jak do tej pory to się odbywało, z różnymi środowiskami osób niepełnosprawnych

– podał premier.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że nie zamykali oczu na te problemy wcześniej, jak i po wybuchu protestu.

Sam byłem niemal natychmiast z protestującymi, minister Rafalska, minister Kopcińska wiele razy spotykały się i nasi przedstawiciele spotykali się z protestującymi. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że przez poprzednie pół roku zaczęliśmy wdrażać program o nazwie Dostępność+  

– dodał szef rządu.

Jesteśmy rządem najbardziej wrażliwym społecznie ze wszystkich  rządów ostatnich 30 lat wolnej Polski. Dlatego w tym momencie chcę się zwrócić również do przedstawicieli drugiej strony politycznej, do tych, którzy próbowali zbić kapitał polityczny na tym ludzkim nieszczęściu - tak trzeba powiedzieć - ocenił.

Morawiecki zwrócił się do totalnej opozycji:

Drodzy państwo, nas na pewno nie będziecie w stanie szantażować w ten sposób. My jesteśmy rządem bardzo wrażliwym społecznie, a przedstawiciele turboliberalnej opozycji, która niewiele, bardzo niewiele czy prawie nic nie zrobiła dla poprawy losu osób niepełnosprawnych, na pewno teraz po prostu zobaczą również, jak szerokie działania już zrobiliśmy, jak szerokie działania w zakresie wsparcia różnych grup społecznych my robimy.  Tutaj trzeba powiedzieć, nasz rząd jest najbardziej prospołecznym rządem ostatnich 30 lat. Nie tylko program 500 plus, ale również programy dla seniorów, w wielu obszarach społecznych, na które wydajemy 40 albo i więcej mld zł. To są pieniądze, które wyrwaliśmy mafiom vatowskim, przestępcom podatkowym, którzy aż za dobrze się czuli w czasach naszych poprzedników PO i PSLu. Takie gierki i awantury z wykorzystaniem osób najbardziej pokrzywdzonych przez los nie będą przez nas tolerowane i w ten sposób z nami nie wygracie.

– powiedział premier.

Podał, że chce współpracować ze wszystkimi, również z opozycją "właśnie dla poprawy losu tych wszystkich grup społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych".

 Źródło: niezalezna.pl

 

#szantaż #niepełnosprawni #totalna opozycja #opozycja #premier #Mateusz Morawiecki

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo