"Pozycja obowiązkowa" - bez względu na wiek. RECENZJA

/ fot. mat.pras.

  

Cztery niespełna 70-letnie przyjaciółki spotykają się w  stworzonym przez siebie klubie czytelniczym. Ich życie zmienia się, gdy sięgają po  lekturę „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Co  prawda oryginalny tytuł filmu „Book Club” różni się od  zaproponowanego przez polskiego dystrybutora „Pozycja obowiązkowa”, ale zdecydowanie odpowiada sytuacji –  tę  produkcję po  prostu trzeba zobaczyć.

Wybitne aktorki: Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen i  Mary Steenburgen oraz partnerujący im Craig T. Nelson, Andy Garcia i  Don Johnson – to nie mogło się nie udać. Jeśli do  tego dodamy ciekawą fabułę, kilka pikantniejszych scen i  potężną dawkę humoru –  wychodzi perełka. Tę  komedię polecam szczególnie dojrzałym paniom, bo  właśnie o  nich historia jest pokazana w  filmie, ale panowie również nie będą się nudzili. Jedne  z najlepszych aktorek swojego pokolenia w  przezabawny sposób przekonują nas bowiem, że  pragnienie miłości (również tej cielesnej) nie mija z  wiekiem.

Cztery przyjaciółki raz w  miesiącu spotykają się w stworzonym na  własny użytek klubie czytelniczym. Podczas jednego ze  spotkań Vivian proponuje lekturę „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Nie trzeba wiele, by  książka pobudziła w  czytelniczkach zmysły i  przypomniała, że  nie przestały być kobietami. Każda ma  inną historię życia i  inny charakter, ale wszystkie odnajdują w  sobie pragnienie miłości. Władcza singielka, właścicielka hotelu Vivian (Jane Fonda) spotyka przyjaciela z  dawnych lat Arthura (Don Johnson). Płochliwa wdowa poświęcająca się dla dwóch dorosłych córek Diane (Diane Keaton) ulega czarowi bogatego pilota Mitchella (Andy Garcia). Kucharka Carol (Mary Steenburgen) próbuje desperacko pobudzić swojego małomównego męża (Craig T. Nelson), a rozwódka, poważna sędzia federalna Sharon (Candice Bergen) zaczyna szukać miłości swojego życia na  portalu randkowym (spotyka się z  adoratorami granymi przez Richarda Dreyfussa i  Wallace’a Shawna). Wszystko jest jak szaleństwo, a  im bardziej bohaterki w  nie brną, tym więcej powodów do  śmiechu mają widzowie.

Scenarzyści Bill Holderman (zarazem reżyser filmu) i  Erin Simms stworzyli coś w  rodzaju bajki, bo  przecież w  realnym świecie nie każdego otaczają luksusy, a  miłość nie czyha na  wszystkich ot tak, za  rogiem. Ta  komedia romantyczna o  lekkim zabarwieniu erotycznym dodaje jednak nadziei, a  po  seansie wychodzi się z  kina w  wyśmienitym nastroju. Warto zobaczyć film choćby ze  względu na  doskonały popis gry aktorskiej wielkich dam Hollywoodu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bieszczadzki Park Narodowy zamknięty dla turystów

/ bdpn.pl

  

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi, głównie obfitymi opadami śniegu w ostatnich dniach, dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego (BdPN) podjął decyzję o zamknięciu wszystkich szlaków turystycznych.

"Jest ona podyktowana potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa osób przebywających w górach. Jeśli nie nastąpi pogorszenia warunków pogodowych, to w piątek można się spodziewać zmiany decyzji"

- powiedział dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego dr Ryszard Prędki.

W Bieszczadach szlaki są nieprzetarte, na drzewach występuje okiść śnieżna. W wielu miejscach zalega 1,5-metrowa warstwa śniegu, którego wciąż przybywa. W konsekwencji służby drogowe nie są również w stanie w pełnym zakresie odśnieżyć dróg oraz wjazdów na parkingi.

"Odradzamy obecnie przyjazd do parku i jednocześnie zachęcamy, szczególnie osoby przebywające na feriach szkolnych, do odwiedzenia Muzeum Przyrodniczego i skorzystania z oferty Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ustrzykach Dolnych. Czynne są też wyciągi narciarskie w okolicach Ustrzyk Dolnych"

- zauważył dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

W górnych partiach Bieszczadach obowiązuje drugi, w pięciostopniowej, rosnącej skali, stopień zagrożenia lawinowego. Zagrożenie dotyczy m.in. połonin Wetlińskiej i Caryńskiej, Tarnicy, Małej i Wielkiej Rawki oraz Szerokiego Wierchu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl