Co teraz powie Hartwich? Po przeczytaniu tego listu od rodziców niepełnosprawnego dziecka

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Dotarliśmy do listu, który do Iwony Hartwich i innych matek protestujących w Sejmie, wystosowali rodzice dorosłego niepełnosprawnego dziecka. W mocnych słowach piszą o tym, jak swoim protestem w Sejmie niszczą lata pracy całego środowiska niepełnosprawnych. "Forma Państwa działań w Sejmie jest dla nas nie do przyjęcia. Nie chodzi o dobro i godność naszych dzieci" - zaznaczyli Janka i Władysław Delebis w liście wysłanym do Kancelarii Sejmu.

Państwo Janka i Władysław Delebis mają 24-letniego syna, który jest niepełnosprawny w stopniu znacznym od urodzenia. Wymaga całodobowej opieki i ciągłej rehabilitacji.

Rodzinie nie podoba się protest, który trwa od kilkudziesięciu dni. Wystosowali więc list do Iwony Hartwich i innych matek okupujących budynek.

Oto jego treść:

Pani Iwono i pozostali Rodzice dzieci niepełnosprawnych.                                

Nasz 24 letni syn jest niepełnosprawnym w stopniu znacznym od urodzenia. Forma Państwa działań w Sejmie jest dla nas nie do przyjęcia. Prosimy - nie występujcie w imieniu ponad 200 tys. niepełnosprawnych w stopniu znacznym - bo to nieprawda!  Nie chodzi o dobro i godność naszych niepełnosprawnych dzieci. Niszczycie wieloletnie starania "nauczenia" i oswajania z niepełnosprawnością. Lata ciężkiej pracy środowisk niepełnosprawnych, zastępujecie zachowaniami nieuczciwymi. Nie daliśmy Wam pełnomocnictwa, nie ustanowiliśmy Was przedstawicielami do często kłamliwych wystąpień. Czy będzie to można odbudować...? Jak większość rodziców (już też z niepełnosprawnościami) - nie mamy dużo czasu...

Janka i Władysław Delebis z synem 

List wysłano do Kancelarii Sejmu z prośbą o przekazanie opiekunom.

Trudno się dziwić takiej reakcji, ponieważ to, co dzieje się w budynku parlamentu od dłuższego czasu, przekracza wszelkie granice.

W ostatnich dniach dochodziło nawet do przepychanek ze Strażą Marszałkowską, która interweniowała ze względów bezpieczeństwa, gdy kobiety próbowały wywiesić za oknem baner.

Całą Polskę obiegło również zdjęcie - symbol, na którym Iwona Hartwich zatyka usta swojemu niepełnosprawnemu synowi, gdy ten krzyczy, by odpuściła.

CZYTAJ WIĘCEJ: To zdjęcie-symbol. "Mamo, odpuść!" - woła syn Hartwich. Ta zasłania mu usta...

 CZYTAJ WIĘCEJ: Hartwich tłumaczy się z zatykania synowi ust: „Ale ja to zrobiłam delikatnie”. Zobaczcie sami co jeszcze mówi!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosyjskie wojsko przyleciało do Wenezueli

zdjęcie ilustracyjne / mil.ru

  

Dwa rosyjskie samoloty wojskowe wylądowały w stolicy Wenezueli Caracas, przywożąc tam szefa sztabu rosyjskich wojsk lądowych, generała Wasilija Tonkoszkurowa oraz około 100 żołnierzy - poinformował lokalny dziennikarz.

Według internetowych portali śledzących globalną komunikację powietrzną, samoloty te - pasażerski Ił-62 i transportowy An-124 - wystartowały w piątek z podmoskiewskiego lotniska wojskowego Czkałowski i po międzylądowaniu w Syrii kontynuowały lot do Wenezueli. An-124 opuścił Caracas w niedzielę.

Dziennikarz Javier Mayorca napisał w sobotę na Twitterze, że samolotem pasażerskim przyleciał generał Tonkokoszkurow, a samolot transportowy dostarczył 35 ton ładunku.

Agencja Reutera podała, że prośby o skomentowanie tej sprawy, które skierowała do wenezuelskiego ministerstwa informacji oraz do resortów obrony i spraw zagranicznych Rosji, jak też do rzecznika Kremla, pozostają wciąż bez odpowiedzi.

Rosja jest głównym sprzymierzeńcem zmagającego się ze społeczną rewoltą i sankcjami USA prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro. Waszyngton uważa to za ingerowanie Moskwy w wewnętrzne sprawy regionu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl