Konsultacje z militarnym sojusznikiem

Sytuacja bezpieczeństwa wschodniej i południowej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego zdominowała rozmowy Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej z Mihai Fifor’em, ministrem obrony Rumunii. Szefowie resortów obrony obu krajów spotkali się podczas międzyrządowych konsultacji polsko–rumuńskich, które dziś odbyły się w Warszawie.

CO MON

W ramach konsultacji pod przewodnictwem prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz premier Rumunii Vioricy Dăncili, ministrowie obrony omówili współpracę wojskową Polski i Rumunii. W trakcie bilateralnego spotkania Mariusz Błaszczak i Mihai Fifor szczegółowo przeanalizowali i podsumowali dotychczasową służbę żołnierzy obu krajów w ramach „wzmocnionej wysuniętej obecności” (eFP) w Polsce i „dostosowanej wysuniętej obecności” (tFP) w Rumunii.  W rozmowach wziął również udział wiceminister Tomasz Szatkowski - podaje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Ministrowie obrony Polski i Rumunii uczestniczyli także w sesji plenarnej międzyrządowych konsultacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Były to pierwsze konsultacje międzyrządowe w stosunkach z Rumunią.

 

 


Źródło: CO MON

#Polska #Rumunia #konsultacje #obrona narodowa #współpraca

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo