Pododdziały dowodzenia i rozpoznania na poligonie

/ mat. DG RSZ

  

W dn. 18-21 maja w ramach Zgrupowania Wojsk Rakietowych i Artylerii w Ośrodku Szkolenia Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu odbyły się zawody użyteczno–bojowe pododdziałów dowodzenia i rozpoznania, drużyn topograficznych oraz rachmistrzów Wojsk Rakietowych i Artylerii - informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

W „Międzynarodowych zawodach użyteczno-bojowych dla pododdziałów dowodzenia i rozpoznania Wojsk Rakietowych i Artylerii” wzięło udział 15 drużyn. Pododdziały rozpoczęły rywalizację od określania współrzędnych punktu w terenie bez użycia GPS oraz prowadzenia rozpoznania i określania współrzędnych celów, po czym drużyny, w ramach pętli taktycznej, m.in. określały odległości do celu bez użycia przyrządów dalmierczych, wykonywały ognisko typu „Dakota Fire Hole” oraz identyfikowały sylwetki sprzętu armii innych państw. Liczył się czas oraz poprawność wykonywanych zadań, które były skrupulatnie przeliczane przez sędziów na punktach kontrolnych - podaje DG RSZ.

Pierwsze miejsce wśród pododdziałów dowodzenia i rozpoznania zajęła sekcja wysuniętych obserwatorów z 14. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Drugie miejsce przypadło drużynie z 1. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 5. Pułku Artylerii, a na trzecim miejscu uplasowali się żołnierze sekcji wysuniętych obserwatorów 15. Brygady Zmechanizowanej. Dobrze wypadli w zawodach żołnierze litewscy, którzy zaprezentowali podobny poziom wyszkolenia. 

W ramach zawodów do głównych zadań drużyn należało, oprócz rozwiązania testu teoretyczno-praktycznego, m.in.: identyfikowanie sylwetek sprzętu wojsk własnych, określanie współrzędnych geograficznych czy określanie odległości do celu na podstawie wcięcia z krótkiej podstawy - czytamy.

Klasyfikacja końcowa wśród pododdziałów topograficznych przedstawia się następująco. Miejsce pierwsze – drużyna topograficzna z 2. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 11. Pułku Artylerii, miejsce drugie – drużyna topograficzna z 10. Brygady Kawalerii Pancernej. Natomiast miejsce trzecie zajęła drużyna topograficzna z 1. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 5. Pułku Artylerii.

Ponadto przeprowadzono „Centralne zawody rachmistrzów Wojsk Rakietowych i Artylerii”. Do konkursu przystąpiło 19 żołnierzy.

Najlepszym rachmistrzem Wojsk Rakietowych i Artylerii został st. szer. Karol Sęktas z 11. Pułku Artylerii. Drugie miejsce zajęła szer. Katarzyna Durzyńska z 5. Pułku Artylerii, a na trzeciej pozycji uplasowała się szer. Dorota Brzózka z 11. Pułku Artylerii.

Zwycięscy zostali nagrodzeni przez Szefa Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii, cz.p.o. płk. Zenona Wiśniewskiego, który wraz z Komendantem Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia ppłk. Dariuszem Adamczykiem wręczył puchary i dyplomy - podaje Dowództwo Generalne RSZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Biedroń: wygraliśmy proces przeciwko Neumannowi. A polityk PO: To nie my jesteśmy twoim przeciwnikiem, a PiS

Robert Biedroń, Sławomir Neumann / Filip Blażejowski/Fotomag/Gazeta Polska

  

Robert Biedroń poinformował dzisiaj, że "Wiosna wygrała proces w trybie wyborczym przeciwko szefowi klubu PO-KO Sławomirowi Neumannowi". Do sprawy odniósł się Neumann. "Robert znowu? Nic się nie nauczyłeś? Sąd przyznał,że skłamałeś o tym,że zawiadomiłeś prokuraturę" - napisał polityk.

"Dziś wygraliśmy pozew wyborczy przeciwko @SlawekNeumann z @Platforma_org, który rozpowszechniał nieprawdziwe informacje na mój temat. Mam nadzieję, że będzie to początek końca brudnej polityki"

- napisał Biedroń ta Twitterze.

[polecam:https://niezalezna.pl/271506-partyjna-wojenka-o-pedofilie-wsrod-europejczykow-wiosna-sklada-pozew-przeciw-poslom-po-ko]

Wniosek w trybie wyborczym przeciwko Neumannowi złożyła w czwartek w stołecznym Sądzie Okręgowym dla Warszawy Pragi pełnomocniczka komitetu wyborczego Wiosny Gabriela Morawska-Stanecka. Wiosna domagała się przeprosin i zaprzestania podawania fałszywych informacji na temat reakcji na przypadek pedofilii w Słupsku ze strony Roberta Biedronia oraz 100 tys. zł odszkodowania od Neumanna.

[polecam:https://niezalezna.pl/271292-jak-biedron-wyjasnial-afere-pedofilska-w-slupsku-jego-wersja-rozni-sie-z-trescia-maila-z-prokuratury]

Sąd okręgowy rozpoznaje taki wniosek w ciągu 24 godzin w postępowaniu nieprocesowym. W piątek wnioskodawcy zgłosili jednak poprawki formalne do wniosku. Sąd ze względu na zawiłość sprawy zdecydował, że orzeczenie wyda w poniedziałek.

Do sprawy odniósł się Sławomir Neumann.

"Robert znowu? nic się nie nauczyłeś?Sąd przyznał,że skłamałeś o tym,że zawiadomiłeś prokuraturę. Nie musimy Cię przepraszać ani wpłacać pieniędzy na wskazaną fundację. Kiedy zrozumiesz, że to nie my jesteśmy Twoim przeciwnikiem a PiS?" - napisał na Twitterze Neumann.

Neumann pytany o wyrok sądu podkreślił, że "sąd potwierdził w swojej sentencji, że Robert Biedroń skłamał, mówiąc o tym, że doniósł w tej sprawie do prokuratury". Chodzi o stwierdzony w Słupsku przypadek pedofilii.

"Nie doniósł. Sąd nie uznał też, że należy przepraszać za moją wypowiedź. Nie uznał, że mam wpłacić pieniądze na fundację wskazaną na Roberta Biedronia"

- oświadczył Neumann.

Jedynym elementem wyroku, w którym sąd uznał racje Biedronia jest to, jak przyznaje szef klubu PO-KO, "żeby dalej o tym nie mówić". "Wnioski zostały jednak odrzucone przez sąd w stosunku cztery do jednego" - podkreślił Neumann.

"Cały czas twierdzę, że nie szukam przeciwnika w Robercie Biedroniu i lepiej, żeby nie szukał przeciwnika w nas. My przekonujemy Polaków, żeby głosowali na nas, nie na PiS" - dodał szef klubu PO-KO. "Zdziwiony byłem tym pozwem, sąd pewnie też, myślę, że Robert zrozumie, że to nie my jesteśmy jego wrogiem" - powiedział.

W podobnym tonie na Twitterze odezwali się także inni politycy Platformy Obywatelskiej.

- Szkoda, że politycy tej partii [Wiosna - red.] idą w zaparte. Od samego początku powtarzam: nie szukajcie wrogów tam, gdzie ich nie ma

- napisał Borys Budka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl