Premier Ukrainy nie ma złudzeń. Nord Stream 2 to broń i element wojny hybrydowej

– Gazociąg Nord Stream 2 w rękach Rosji będzie nową bronią hybrydową. Musimy powstrzymać ten projekt – przekonywał na konferencji w Brukseli premier Ukrainy, Wołodymyr Hrojsman. W ocenie polityka "Rosja wykorzystuje gaz jako broń przeciwko niepodległości Ukrainy".

kremlin.ru

Ukraina ma silny system tranzytu gazu, który pozwala na dostarczanie europejskim konsumentom potrzebnych ilości surowca. Rosja jednocześnie realizuje nowy projekt (Nord Stream 2) i to nie jest projekt komercyjny. To nowa broń hybrydowa, która jest wymierzona w UE i kraje Unii Europejskiej. Musimy to po prostu zatrzymać – powiedział ukraiński premier.

Hrojsman bierze udział w konferencji "Europa Środkowo-Wschodnia jako brama gazowa do Europy”, zorganizowanej przez Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE oraz przedstawicielstwo Ukrainy przy UE, we współpracy z Komisją Europejską i przedstawicielstwem USA przy UE.

W konferencji biorą też udział m.in. wicemarszałek senatu Adam Bielan, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Marosz Szefczovicz, wiceminister energii Michał Kurtyka i przedstawiciele firm energetycznych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dramatyczny apel prezydenta Ukrainy do Merkel o powstrzymanie budowy Nord Stream 2. Poroszenko mówi wprost, czemu służy gazociąg

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Nord Stream 2 #Ukraina #Rosja #Bruksela #Wołodymyr Hrojsman

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo