To zdjęcie-symbol. "Mamo, odpuść!" - woła syn Hartwich. Ta zasłania mu usta...

- Mamo, odpuść! - krzyczał dziś syn Iwony Hartwich do matki podczas interwencji Straży Marszałkowskiej. Ta w odpowiedzi zasłoniła mu usta, co zarejestrowały kamery...

Twitter

Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych próbowała dzś wywiesić baner na zewnątrz budynku parlamentu. Protestujące kobiety otworzyły jedno z okien znajdujących się na pierwszym piętrze w holu głównym Sejmu. Hartwich trzymała w rękach plakat.

Wówczas podeszła do nich Straż Marszałkowska. Strażnicy poprosili o zamknięcie okna. Argumentowali, że chodzi o bezpieczeństwo kobiet. Iwona Hartwich wychylała się przez okno, próbując wywiesić baner. Doszło do przepychanki. Ostatecznie strażnicy zamknęli okno.

W trakcie interwencji niepełnosprawny syn Iwony Hartwich krzyczał do niej: "Mamo, odpuść!". Ta w odpowiedzi... zasłoniła mu usta:

Wcześniej Iwona Hartwich miała problemy z mówieniem prawdy na temat zatrudnienia swojego syna. Mówiła, że nie może on znaleźć pracy, podczas gdy okazało się, że pracuje od dłuższego czasu w fundacji. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Straż Marszałkowska #protest niepełnosprawnych #Iwona Hartwich

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo