Putin ubolewa z powodu odwołania spotkania liderów USA i Korei Płn.

/ By Mihailo1997 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

  

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział dziś, że Rosja ubolewa z powodu odwołania szczytu przywódców USA i Korei Północnej, Donalda Trumpa i Kim Dzong Una. Dodał, że Moskwa liczy na kontynuowanie dialogu, bo bez niego postęp nie jest możliwy.

Putin mówił o tym na konferencji prasowej po rozmowach z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Rosyjski prezydent podkreślił również, że należy utrzymać porozumienie nuklearne z Iranem, oraz wyraził wątpliwość, czy istnieją postawy do zerwania tego porozumienia.

Z kolei Macron powiedział, że układ nuklearny z Iranem z powodu stanowiska USA został wystawiony na ryzyko. Zapewnił jednocześnie, że jest w tej sprawie optymistą. Wskazał, że wszyscy inni uczestnicy porozumienia zadeklarowali chęć jego utrzymania. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Księga kondolencyjna w kaliskim magistracie

/ kalisz.pl

  

W związku ze śmiercią prezydenta Gdańska w Urzędzie Miasta Kalisza została wyłożona księga kondolencyjna. Będzie dostępna do soboty - dnia pogrzebu tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza.

Do księgi znajdującej się w holu urzędu miasta jako pierwszy wpisał się prezydent Kalisza Krystian Kinastowski.

„Nagła, tragiczna śmierć Pana Pawła Adamowicza pogrążyła nas w smutku i bólu. Odszedł wspaniały samorządowiec, kochający swoje miasto prezydent, szanowany powszechnie człowiek. Jego Bliskim, Rodzinie, Przyjaciołom i współpracownikom składam – w imieniu władz samorządowych i społeczności Kalisza – wyrazy głębokiego współczucia”

– napisał prezydent Kalisza.

Wszyscy kaliszanie, chcący przekazać wyrazy współczucia rodzinie zmarłego prezydenta Gdańska, mogą to zrobić w urzędzie w godz. od 7:30 do 20 do soboty włącznie.

W piątek wieczorem i w sobotę kaliski ratusz będzie oświetlony barwami Gdańska i grafiką z herbem miasta.

W niedzielę wieczorem prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w centrum miasta przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl