Ponad 40 zgromadzeń jednego dnia w Gdańsku

/ jenszhonk \ CC0

  

43 zgromadzenia, w tym IV Trójmiejski Marsz Równości i związane z nim kontrdemonstracje, mają się odbyć w sobotę w Gdańsku – poinformował urząd miasta. Liczba ta może się jeszcze zwiększyć.

Tegoroczny IV Trójmiejski Marsz Równości odbywa się pod hasłem: „Razem jesteśmy silniejsze i silniejsi”. W poprzednich latach wydarzenie spotykało się ze sprzeciwem wielu środowisk, zwłaszcza prawicowych i narodowych. Gdańska radna PiS Anna Kołakowska zaapelowała do wojewody pomorskiego o zakazanie marszu. W przesłanym komunikacie stwierdza, że pod pismem w tej sprawie podpisało się 800 osób.

„To kolejny rok, w którym środowiska LGBT planują przejście ulicami miasta w celu rozpowszechniania dewiacyjnych zachowań seksualnych” – napisała Kołakowska do wojewody. „Nie zgadzamy się na takie sytuacje i domagamy się postawienia zdecydowanej tamy propagowaniu dewiacji seksualnych”

– czytamy.

Joanna Kubik z Urzędu Miasta Gdańska poinformowała dziś, że „wojewoda nie ma podstaw, żeby zakazać Marszu Równości”.

Prezydent Gdańska, który objął patronat nad marszem, zadeklarował, że podobnie jak w ubiegłym roku, w tym także weźmie w nim udział. Miasto w przypadku siedmiu zgłoszonych zgromadzeń, gdy pozwalała na to procedura, zakazało kontrmanifestacji, ponieważ ich organizatorzy jako cel podali „walkę z rozprzestrzeniającym się zjawiskiem wykorzystywania seksualnego dzieci przez pary homoseksualne. Apel do władz o zakaz propagandy homoseksualnej w miejscach publicznych”. Adamowicz poinformował na portalu społecznościowym, że w czterech z tych spraw odbyły się rozprawy: w dwóch sąd zdecydował, że miasto miało rację, w dwóch przyznał rację organizatorom zgromadzeń. Miasto złożyło apelacje od tych postanowień. Ostateczna liczba zgromadzeń w sobotę w Gdańsku może być znana w piątek.

W sobotę w Gdańsku w związku z planowanymi zgromadzeniami i wyścigiem kolarskim „Lang Team Race” należy się spodziewać poważnych utrudnień w poruszaniu się po mieście, także w kursowaniu autobusów i tramwajów, zwłaszcza w Śródmieściu i Wrzeszczu. Urząd Miasta poinformował, że na wniosek służb mundurowych trasy linii autobusowych i tramwajowych w tych dzielnicach mogą zostać zmienione lub w razie konieczności zawieszone. Informacje o zmianach będą na stronie internetowej www.ztm.gda.pl i na tablicach elektronicznych na przystankach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalena.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosyjskie wojsko przyleciało do Wenezueli

zdjęcie ilustracyjne / mil.ru

  

Dwa rosyjskie samoloty wojskowe wylądowały w stolicy Wenezueli Caracas, przywożąc tam szefa sztabu rosyjskich wojsk lądowych, generała Wasilija Tonkoszkurowa oraz około 100 żołnierzy - poinformował lokalny dziennikarz.

Według internetowych portali śledzących globalną komunikację powietrzną, samoloty te - pasażerski Ił-62 i transportowy An-124 - wystartowały w piątek z podmoskiewskiego lotniska wojskowego Czkałowski i po międzylądowaniu w Syrii kontynuowały lot do Wenezueli. An-124 opuścił Caracas w niedzielę.

Dziennikarz Javier Mayorca napisał w sobotę na Twitterze, że samolotem pasażerskim przyleciał generał Tonkokoszkurow, a samolot transportowy dostarczył 35 ton ładunku.

Agencja Reutera podała, że prośby o skomentowanie tej sprawy, które skierowała do wenezuelskiego ministerstwa informacji oraz do resortów obrony i spraw zagranicznych Rosji, jak też do rzecznika Kremla, pozostają wciąż bez odpowiedzi.

Rosja jest głównym sprzymierzeńcem zmagającego się ze społeczną rewoltą i sankcjami USA prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro. Waszyngton uważa to za ingerowanie Moskwy w wewnętrzne sprawy regionu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl