Bajońska suma dla TVN z kasy województwa wielkopolskiego? Padło zlecenie na obsługę koncertu

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Dariusz Szymczak, skierował interpelację, w której domaga się wyjaśnień w sprawie obsługi koncertu, będącego zwieńczeniem obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiego. Zlecenia ma podjąć się TVN, który otrzymać ma za to całkiem sporą kwotę – 7 mln złotych.

- Czy prawdą jest, iż realizacja koncertu i jego produkcja ma kosztować Województwo Wielkopolskie 7 mln złotych? Czy znamy kosztorys tego przedsięwzięcia?

– pyta w interpelacji skierowanej do Anny Jaworskiej, dyrektor Biura Organizacyjnego Obchodów 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego radny PiS, Dariusz Szymczak.

Radny oczekuje również wyjaśnień związanych z postępowaniem, w którym TVN został wyłoniony jako podmiot odpowiedzialny za obsługę koncertu, a także wyjaśnień ws. zakresu kompetencji stacji w tej kwestii.

Wspomniane 7 mln złotych to naprawdę duża kwota. Dla porównania, ta sama stacja realizując Koncert sylwestrowy 2017 w Warszawie, miała uzyskać od tamtejszego samorządu połowę mniejsze wsparcie – 3,7 mln złotych. 

Dariusz Szymczak pyta również o to, kto będzie właścicielem praw zarejestrowanego koncertu.

- Czy realizacja najważniejszego dla wizerunku Wielkopolan i Wielkopolski musi od samego początku wzbudzać tyle kontrowersji w punkcie styczności polityki i pieniędzy, zwłaszcza w sytuacji, gdy ostatecznego rozliczenia tej imprezy będą dokonywać już nowe władze samorządowe

– dopytuje Szymczak.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bandyta z Rimini odwołał się od wyroku

Guerlin Butungu / facebook.com/d

  

Sprawa napaści na parę polskich turystów w Rimini trafiła do Sądu Najwyższego Włoch. Jak dowiaduje się PAP w źródłach sądowych, obrońca jednego ze sprawców ataku i gwałtu, Kongijczyka Guerlina Butungu, zaskarżył wydany wobec niego wyrok 16 lat więzienia.

Wyrok ten, wydany najpierw przez sąd pierwszej instancji w Rimini, utrzymał w październiku zeszłego roku sąd apelacyjny.

Odwołał się od niego do Sądu Najwyższego adwokat 21-letniego imigranta, Riziero Angeletti. Twierdzi on, że nie ma dowodów na to, że w sierpniu 2017 roku Butungu uczestniczył w zbiorowym gwałcie na młodej Polce na plaży i ciężkim pobiciu jej partnera oraz innych napaściach. Dlatego wniósł o uchylenie wyroku sądu apelacyjnego w Bolonii.

[polecam:https://niezalezna.pl/216487-jest-wyrok-dla-nieletnich-bandytow-z-rimini-w-wiezieniu-spedza-dlugie-lata]

Ponadto obrońca wśród powodów zaskarżenia wyroku wskazał to, że sądy nie uznały okoliczności łagodzących, to znaczy faktu, iż Butungu nie był wcześniej karany i ma za sobą "trudną przeszłość" w swoim kraju.

Według adwokata skazany, których do Włoch przypłynął z innymi migrantami pontonem, był jako nastolatek żołnierzem. Już wcześniej podkreślano jednak, że nie ma na to dowodów.

Sąd Najwyższy w Rzymie rozpatrzy odwołanie złożone przez obrońcę osadzonego w więzieniu Guerlina Butungu w najbliższych miesiącach.

Trzej pozostali członkowie gangu, nastoletni synowie imigrantów z Maroka i Nigerii zostali skazani przez sąd dla nieletnich na kary po 9 lat i 8 miesięcy. Wyrok ten utrzymał sąd apelacyjny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl