Sakiewicz o nowych atakach PO na Rachonia: Niszczą dziennikarzy, którzy są dla nich niewygodni

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Zebrał się Zarząd Krajowy PO. Jednym z głównych tematów spotkania jest... sprawa ewentualnego bojkotu programu "Woronicza 17" w TVP Info lub w ogóle bojkotu tej stacji. - Sprawa Michała Rachonia, jak żadna inna, pokazuje, jak bardzo Platforma Obywatelska pozbawiona jest standardów demokratycznych - komentuje dla Niezalezna.pl redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.

Zarząd Platformy zajmuje się sprawą ewentualnego bojkotu programu "Woronicza 17" w TVP Info lub w ogóle całej stacji. - Zastanawiamy się, bo są plusy i minusy, jak zawsze w takich sytuacjach. To nie jest sytuacja zerojedynkowa. Mówimy przede wszystkim o roli niektórych pseudodziennikarzy, a de facto "rzeczników PiS" umiejscowionych w mediach publicznych - myślę tutaj głównie o tym, co wyczynia pan Michał Rachoń - podkreślił Budka, ponownie obrażając dziennikarza TVP.

Przyznał jednak, że dostrzega także minusy ewentualnego bojkotu, ponieważ do niektórych widzów docierają głównie media publiczne. "Będziemy tę sprawę analizować" - zaznaczył wiceszef PO.

Zachowanie i wypowiedzi polityków PO surowo ocenia Tomasz Sakiewicz, naczelny "GP":

Platforma Obywatelska chce mieć tylko i wyłącznie dziennikarzy zadających pytania, które im się podobają. Takich, którzy nie poruszają niewygodnych dla nich tematów.

I przytacza tu aferę z kobietami uprawiającymi nierząd w mieszkaniu u sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego. Bo właśnie pytanie o tę sprawę tak bardzo rozemocjonowało polityków totalnej opozycji.

Tomasz Sakiewicz dodaje:

Jeżeli politycy PO napotykają na innego dziennikarza - takiego, który nie zadaje pytań po ich myśli - są w stanie uruchomić wszystkie mechanizmy niszczenia politycznego i medialnego. I to bez względu na hasła o wolności prasy, które głoszą.

Szef "Gazety Polskiej" stwierdza:

Sprawa Michała Rachonia, jak żadna inna, pokazuje, jak bardzo Platforma Obywatelska pozbawiona jest standardów demokratycznych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Samolot spadł na supermarket. Trzy osoby nie żyją

Zdjęcie ilustracyjne / Von Garitzko - Eigenes Werk, Gemeinfrei, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2738601

  

Wszystkie trzy osoby lecące małym samolotem, który dzisiaj rozbił się w Bruchsal w niemieckiej Badenii-Wirtembergii, nie żyją - poinformowała policja. Samolot uderzył w ścianę marketu budowlanego, ale nikt z klientów i pracowników sklepu nie ucierpiał.

Tożsamości ofiar na razie nie podano. Według policyjnego rzecznika istnieją wskazania, że samolot próbował dokonać nieplanowanego lądowania na pobliskim lotnisku. Samolot najwyraźniej zawrócił i zaraz potem doszło do katastrofy. Na opublikowanym zdjęciu miejsca wypadku widać, że maszyna rozerwała metalowe ogrodzenie i rozbiła się o ścianę budynku.

Na razie nie wiadomo, czy zagrożona jest stabilność konstrukcji marketu, ale został on prewencyjnie ewakuowany. Tuż obok niego znajduje się wykorzystywane głównie przez miejscowy aeroklub lotnisko z trawiastym pasem startowym. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl