Już wiadomo, gdzie powstanie pierwsza przeprawa w ramach "Mostów dla regionów"

/ fot. KPRM/flickr.com/Kancelaria Premiera/Domena publiczna

  

Dziś minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński przedstawił pierwszą inwestycję w ramach rządowego programu "Mosty dla regionów". Będzie to most na Sanie w okolicach Jarosławia (Podkarpackie). Podczas konferencji minister podkreślił, że program budowy mostów jest realizacją obietnicy z konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Przysusze.

- Rok temu pan premier w Przysusze mówił o tym, jak bardzo potrzebne są przeprawy mostowe w naszym kraju. Wówczas, jeszcze w ministerstwie rozwoju obiecaliśmy panu premierowi, że taki program przygotujemy i że będziemy go realizować

 – mówił minister inwestycji i rozwoju podczas konferencji na jarosławskim rynku.

Kwieciński przypomniał, że wczoraj wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem ogłosili uruchomienie programu "Mosty dla regionów".

CZYTAJ WIĘCEJ: Premier zaprezentował nowy rządowy program. Na polskich rzekach powstaną nowe mosty

- W tym programie posługujemy się taką sentencją Isaaca Newtona, która mówi, że "ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów" i tak faktycznie przez ostatnie lata się działo. W tym czasie budowaliśmy dużo mostów w ciągach dróg ekspresowych, w ciągach autostrad i dróg krajowych natomiast zapominaliśmy o inwestycjach samorządowych, a przeprawy mostowe są bardzo kosztowne i najczęściej są one poza możliwościami finansowymi samorządów lokalnych

 – mówił minister.

Podkreślił, że w programie wybranych zostało 20 najbardziej potrzebnych w Polsce mostów i te inwestycje będą realizowane. Kwieciński przypomniał, że znajdują się one w 9 województwach na 8 rzekach.

- Jedną z tych 20 inwestycji jest właśnie przeprawa tutaj. Określamy ją jako przeprawa mostowa między Jarosławiem a Leżajskiem, a tak naprawdę ona leży w okolicach Jarosławia

 – sprecyzował.

Kwieciński podziękował m.in. posłance PiS z Jarosławia Annie Szmidt-Rodziewicz oraz marszałkowi województwa Władysławowi Ortylowi za zaangażowanie przy tej inwestycji.

- Nie ukrywam, że ich aktywność na rzecz wsparcia budowy infrastruktury lokalnej bardzo nam pomogła, zarówno w skonstruowaniu tego programu, w określeniu jego potrzeb, jak również przyczyniła się do tego, że ta inwestycja tutaj w Jarosławiu będzie realizowana

 – zaznaczył minister.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Włoski kurort oferuje bezpłatne wakacje w podziękowaniu za walkę z pandemią

/ Morningfrost at it.wikipedia / Public domain

  

Nadmorska miejscowość Caorle koło Wenecji oferuje bezpłatny wypoczynek pracownikom włoskiej służby zdrowia, wolontariuszom i funkcjonariuszom sił porządkowych, zaangażowanym na pierwszej linii w walkę z pandemią koronawirusa. Tak chce im podziękować za trud.

Trzy dni pobytu w hotelu albo tydzień w apartamencie dla dwóch osób z kolacją w restauracji - w ten sposób popularny kurort nad Adriatykiem postanowił podziękować za zaangażowanie i poświęcenie pracownikom placówek medycznych i wszystkim, którzy niosą pomoc chorym i pilnują przestrzegania przepisów wprowadzonych przez rząd. Z inicjatywą tą wystąpiły Izba Handlu i federacja hotelarzy z Caorle, nazywając te osoby „aniołami”.

„By spłacić ogromny dług za ich służbę postanowiliśmy zaproponować im możliwość bezpłatnego spędzenia kilku dni zasłużonego wypoczynku” - powiedział prezes federacji właścicieli hoteli Loris Brugnerotto.

Szef Izby Handlu Corrado Sandrin podkreślił: „Nasi pracownicy nie mogą doczekać się tego, by świętować koniec kryzysu z tymi, którzy skorzystają z tej inicjatywy”.

Przedstawiciele tamtejszego biznesu zapewnili, że lokalne władze osobiście powitają nadzwyczajnych gości, kiedy tylko skończy się obecna walka z wirusem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts