„Polska jest jedna” to nie są puste słowa. Rząd realizuje obietnice!

/ twitter.com/PremierRP

  

– Nasza filozofia rozwoju, rozwoju gospodarczego, ale rozwoju dla społeczeństwa (...) jest taka, że Polska musi się rozwijać równomiernie, Polska jest jedna i Polska musi być dostępna zarówno dla mieszkańców mniejszych miast, mieszkańców wsi, jak również dla mieszkańców wielkich miast – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia obwodnicy Kępna. Obwodnicę udało się otworzyć na trzy miesiące przed czasem.

Otwarta została pierwsza część dwujezdniowej obwodnicy Kępna. Na trzy miesiące przed czasem udało się otworzyć obwodnicę Kępna - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia inwestycji.

Pierwszy odcinek obwodnicy powstał w ciągu drogi ekspresowej S11 i ma 3,7 km długości. Przy tej okazji uruchomiono węzeł z DK 8, prowadzącą w kierunku Wrocławia i Warszawy. Wykonawcą inwestycji jest Budimex. W ramach zadania przebudowano drogę powiatową. Wykonawca zbudował wiadukt drogowy i przejście dla zwierząt nad drogą ekspresową oraz wiadukt kolejowy nad linią kolejową Kluczbork – Poznań.

Pierwszy etap obwodnicy Kępna to tzw. odcinek północny. Kontrakt na jego realizację został zawarty w październiku 2015 roku. Koszt inwestycji to ponad 66 mln zł. Kolejnym etapem będzie drugi, południowy odcinek obwodnicy. Najkorzystniejszą ofertę na kwotę 122 mln zł złożyło Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Inwestycja realizowana jest w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Budowa drugiego odcinka liczącego 7 km rozpocznie się jesienią. Drugi etap powstanie między węzłem Kępno Krążkowy a istniejącą drogą ekspresową S11.

Premier zaznaczył, że trzeba "spiąć Polskę siecią różnych dróg dojazdowych, lokalnych".

Za często nasi poprzednicy patrzyli tylko na łączenie głównych arterii komunikacyjnych, na łączenie wielkich miast. Nasza filozofia rozwoju, rozwoju gospodarczego, ale rozwoju dla społeczeństwa (...) jest taka, że Polska musi się rozwijać równomiernie, Polska jest jedna i Polska musi być dostępna zarówno dla mieszkańców mniejszych miast, mieszkańców wsi, jak również dla mieszkańców wielkich miast. To, na co położymy największy nacisk w najbliższym roku, dwóch, a jak nam zaufacie państwo, to również w kolejnych latach, to też drogi lokalne, węzły komunikacyjne, obwodnice takie, jak ta Kępna – mówił Mateusz Morawiecki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Timmermans o współpracy z Wojciechowskim. Jak zareagował na kandydata z Polski?

/ By Michael Thaidigsmann - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76392264; Telewizja Republika

  

Frans Timmermans został kandydatem na stanowisko wiceszefa Komisji Europejskiej ds. zielonego ładu. Oznacza to, że nie będzie już zajmował się praworządnością, ale przy sprawowaniu swojej nowej funkcji będzie musiał współpracować z komisarzem ds. rolnictwa, na którego kandydatem jest Janusz Wojciechowski. Timmermans zabrał głos, jak widzi ewentualną współpracę.

Holender, który w nowej Komisji Europejskiej ma nadzorować m.in. rolnictwo, był pytany, czy problematyczny jest dla niego fakt, że wobec Wojciechowskiego postępowanie prowadzi Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

[polecam:https://niezalezna.pl/287456-timmermans-bedzie-musial-wspolpracowac-z-wojciechowskim-znamy-sklad-nowej-ke]

Odpowiedział, że nie widzi żadnego problemu w tym, by współpracować z Wojciechowskim. Wskazał, że stanowisko komisarza ds. rolnictwa będzie istotne w kontekście zmian klimatycznych.

"Jeśli chcemy dokonać zmian w Europie we właściwym kierunku, musimy zmienić wspólną politykę rolną" 

- powiedział.

Wyjaśnił, że chodzi o stworzenie "zrównoważonego" rolnictwa, które będzie funkcjonowało w poszanowaniu bioróżnorodności i będzie jak najlepiej wykorzystywało surowce naturalne.

"Nie widzę żadnych przeszkód, by z nim (Wojciechowskim) współpracować, gdy zostanie zaakceptowany przez Parlament Europejski"

- podsumował Timmermans.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl