Seriale, filmy dokumentalne i inne programy telewizyjne mające ukazywać historie o inspirujących ludziach i ich sukcesach – takich formatów na mocy zawartego właśnie długoterminowego kontraktu ma dostarczać Netfliksowi firma Higher Ground Productions należąca do byłego prezydenta USA Baracka Obamy i jego żony. 

 

Jedną z prostych przyjemności, jaką dostarczył nam okres służby publicznej, było poznawanie fascynujących ludzi o różnej pozycji społecznej i pomaganie im w podzieleniu się swoimi doświadczeniami z szerszą publicznością. Dlatego razem z Michelle jesteśmy tak podekscytowani współpracą z Netfliksem. Mamy nadzieję rozwijać i wspierać utalentowane, inspirujące i kreatywne osoby, które są w stanie promować większą empatię i zrozumienie między ludźmi. Chcemy pomóc im podzielić się ich historiami z całym światem.

- możemy przeczytać w komunikacie wydanym przez Baracka Obamę.

Zaznaczono w nim też, że produkowane przez Obamów programy nie będą odnosić się do bieżącej sytuacji politycznej w Stanach Zjednoczonych. Para prezydencka pracuje również nad wydaniem książek – wspomnienia Michelle Obamy pt. "Becoming" ukażą się już jesienią tego roku, , a Barack Obama nadal pracuje nad swoją autobiografią.