Angielscy kibice przed wyjazdem do Rosji dostali ostrzeżenie. "To może być odebrane jako prowokacja"

zdjęcie ilustracyjne / By Matt Churchill - Wembley, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12753328

  

Angielscy kibice zostali ostrzeżeni przez swoją policję, aby nie wywieszać w Rosji podczas mistrzostw świata w piłce nożnej flag z krzyżem św. Jerzego. Według funkcjonariuszy, mogą one zostać odebrane jako prowokacja i kojarzyć się z brytyjskim imperializmem.

Zastępca komendanta policji Mark Roberts stanie na czele zespołu brytyjskich oficerów, którzy zostaną wysłani do Rosji w celu współpracy z lokalną policją i służbami bezpieczeństwa w czasie mistrzostw świata w piłce nożnej, które rozpoczną się 14 czerwca w Moskwie.

- Uważam, że ludzie powinni być naprawdę ostrożni z flagami. Mogą one się wydawać niemal imperialistyczne i wywoływać antagonizmy

– oświadczył podczas niedawnego wywiadu telewizyjnego Roberts, który jest członkiem Rady Szefów Policji Narodowej w Anglii (National Police Chiefs’ Council).

Na mundial do Rosji zamierza się wybrać ok. 10 tys. angielskich kibiców, którzy tradycyjnie gromadzą się w centrach miast przed meczami i wywieszają setki narodowych flag. Podczas ostatnich mistrzostw Europy w piłce nożnej we Francji dochodziło do bijatyk między brytyjskimi i rosyjskimi kibicami. Roberts ostrzega, że pokazywanie angielskich flag mogłoby sprowokować kolejne bójki.

Również prezes Federacji Kibiców Piłkarskich Kevin Miles uznał, że fani powinni zachowywać się w Rosji z szacunkiem do lokalnych obyczajów.

– Wieszanie flagi w barze, w którym właściciel bierze od nas pieniądze, to jedno, ale umieszczanie flagi w miejscu szczególnej wrażliwości to co innego

– powiedział Miles.

– Niektórzy z angielskich kibiców są bardzo wymagający, gdy chodzi o to, jak ludzie przebywający w Wielkiej Brytanii powinni się adaptować do naszego stylu życia. Ale tak samo będąc na obcym terenie, należy szanować tamtejszą kulturę

– dodał.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koalicja Obywatelska organizuje spotkanie senatorów. Partia chce... sprawdzić ich wierność

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Koalicja Obywatelska organizuje spotkanie z nowo wybranymi senatorami ze swojego komitetu. Jak się okazuje, spotkanie będzie poświęcone nie tylko integracji, ale również... sprawdzeniu wierności senatorów.

W rozmowach mają uczestniczyć też dotychczasowi, odchodzący senatorowie PO.

"Spotkanie ma charakter integracyjny i organizacyjny tak, aby się nawzajem poznać, zobaczyć kto będzie w nowym składzie, podziękować również - myślę - wszystkim tym senatorom, którzy kończą swoją pracę w tej kadencji Senatu"

- zapowiedział senator Sławomir Rybicki.

Jak dodał, spotkanie ma być także okazją do zapoznania przyszłych senatorów z tym, jak funkcjonuje izba wyższa parlamentu.

"Myślę, że to jest też taki dobry moment, żeby we własnym gronie porozmawiać o tym, czym jest Senat, również od kuchni, nie tylko mówić o regulaminie"

- podkreślił Rybicki.

[polecam:https://niezalezna.pl/293326-wystarczylo-kilka-dni-i-sa-pierwsze-spiecia-lewica-skarzy-sie-na-po-rozmawiamy-przez-media]

Obecny szef senackiego klubu PO Bogdan Klich dodał, że na spotkaniu pojawi się też temat ewentualnej współpracy nowych senatorów z PiS.

"Ważne jest to, żeby wszyscy mieli przekonanie, a właściwie, żeby mieli wdrukowane w pamięć, że ktokolwiek dałby się skusić jakimkolwiek namowom PiS-owskim, to miałby piętno tego, który zdradził demokrację, szacunek dla konstytucji, przestrzeganie praw obywatelskich i wszystko to, o co walczyliśmy, żeby było przestrzegane przez cztery ostatnie lata"

- powiedział lider klubu senatorów PO.

[polecam:https://niezalezna.pl/293206-psl-juz-sie-stawia-platformie-sawicki-zapowiada-ze-nie-popra-kandydatury-borusewicza]

Pytany, czy ma obawy co do lojalności senatorów-elektów Koalicji Obywatelskiej, Klich... postraszył senatorów.

"Co do tego nie mam wątpliwości, dlatego że każdy sobie zdaje z tego sprawę, że podręczniki historii pisałyby o nim, wymieniając go albo ją z imienia i nazwiska jako tego, czy tą, która polską demokrację i polską praworządność zdradziła"

- dodał Klich.

W Senacie dzięki tzw. paktowi senackiemu opozycji udało się zdobyć większość - 51 mandatów. "Pakt senacki" to porozumienie, które zawarły latem: Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), "Lewica" (SLD, Lewica Razem, Wiosna) i PSL - Koalicja Polska (m.in. PSL i Kukiz'15).

[polecam:https://niezalezna.pl/293324-tak-rewelacyjnego-wyniku-pis-jeszcze-nie-mialo-brudzinski-podsumowal-wybory-parlamentarne]

W ramach "Paktu" w zdecydowanej większości okręgów opozycja wystawiła przeciwko PiS tylko jednego kandydata na senatora. Nie wiadomo jednak, czy po wyborach wszystkie ugrupowania przystąpią do "anty-PiSowskiej koalicji".

Władysław Teofil Bartoszewski z PSL zapowiedział już, że "jeśli Schetyna zakłada, że będzie dyktował warunki w Senacie, to jest w błędzie", a dziś krytycznie o współpracy z PO wypowiadali się przedstawiciele Lewicy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl