Manifestacja KOD na prowincji: przyszła aż… jedna osoba. Spróbuj się nie zaśmiać słuchając Krzysztofa Konieczki!

  

Grupa poetów przybyła do poznańskiej Fundacji Kulczyków z żądaniem dotacji na tomik „Flaki z Nietoperza – manifest poetycki Akcji Alternatywnej Naszość”. Pracownicy fundacji zabarykadowali się i wezwali policję. Zniesmaczeni tym poeci wtargnęli do pobliskiego klubu z paniami lekkich obyczajów. Te wyległy z pokojów i niemal każda kupiła tomik. – Wsparły wysoką kulturę i to jasno pokazuje, kto stał w III RP moralnie wyżej – ocenia Krzysztof Konieczka. Obejrzyjcie poniżej rozmowę z happenerem - legendą poznańskiej alternatywy i spróbujcie się nie roześmiać! (FILM)

Marsz Onanistów – tak nazywała się manifestacja, zgłoszona w poznańskim urzędzie miejskim. Była ona parodią odbywającego się w tym czasie Marszu Równości.

Marsz Onanistów i warsztaty onanistyczne
Program przewidywał przemarsz 400 tys. onanistów przez centrum miasta i rozbicie miasteczka namiotowego na Rondzie Kaponiera. W namiotach miały odbywać się warsztaty onanistyczne i pokazy filmów Kina Onanistycznego Niepokoju. Planowano także wymachiwanie trzepaczkami - symbolem onanistycznej dumy. W trzepaczki uzbrojona miała być także Straż Onanistyczna, strzegąca porządku w czasie zgromadzenia. Prezydent Poznania okazał się niestety onanofobem i zabronił odbycia zgromadzenia.

- O wszystkim informowała lokalna telewizja. Byłem wtedy studentem Akademii Medycznej i na korytarzu spotkałem rozentuzjazmowaną panią profesor. Panie Konieczka, gratuluję, że jest pan organizatorem Marszu Równości – opowiada happener z Naszości. – Ależ nie, ja jestem przeciwko Marszowi Równości. Ja organizuję Marsz Onanistów! – próbował tłumaczyć poprawnej politycznie „naukowczyni”. Ta nie miała mądrej miny. – Panie Konieczka, to ja już nic z tego nie rozumiem – oświadczyła.

Antysemityzm Śledzińskiej-Katarasińskiej w służbie KOD
Dziś legenda poznańskiej alternatywy jest szefem Klubu Gazety Polskiej w Miłosławiu, wcześniej Konieczka stał na czele klubu we Wrześni. Także jego opowieści o polityce na prowincji potrafią rozśmieszyć do łez. Gdy grudniu 2016 KOD próbował przeprowadzić pucz w Sejmie, manifestacje miały odbyć się w całym kraju, w tym w mniejszych miastach. W podpoznańskiej Wrześni manifestantów zwoływano za pomocą dramatycznych haseł o końcu demokracji – „Wolne media” i „Stop dyktaturze”. W efekcie na manifestację przyszła… aż jedna osoba.

– Nawet organizatorka protestu się nie pojawiła – mówi Konieczka.

Konkurencją dla klubu GP miał być Klub Obywatelski. Ale ten upadł po jednym spotkaniu – z poseł PO Iwoną śledzińska-Katarasińską, znaną z antysemickich artykułów w 1968 r.

– Być może organizatorzy naoglądali się filmów o tym, że polska prowincja jest antysemicka. I poseł Śledzińska-Katarasińska miała zagospodarować ten antysemityzm w walce z PiS i w służbie KOD – podejrzewa Konieczka.


Obejrzyj pełną absurdalnego poczucia humoru opowieść poznańskiego happenera w „Wywiadzie z chuliganem”:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Radio Poznań

Tagi

Wczytuję komentarze...

Argumenty Trumpa trafiły do niemieckich polityków? Polubili U.S. Army – „To wspólny interes”

Donald Trump / Fot. Aleksiej Witwicki

  

Po zapowiedzi Donalda Trumpa dotyczącej przeniesienia części wojsk amerykańskich z Niemiec do Polski, u naszych zachodnich sąsiadów doszło do politycznej refleksji. Minister obrony Niemiec Annegret Kramp-Karrenbauer opowiedziała się dzisiaj za dalszym stacjonowaniem amerykańskich żołnierzy w RFN. Według pani minister "leży to w obopólnym interesie Niemiec i USA".

"Obecność wojsk USA w Niemczech to obopólny interes bezpieczeństwa. Nie mam żadnych sygnałów, że Stany Zjednoczone uważają inaczej"

- oświadczyła Kramp-Karrenbauer w rozmowie z magazynowym niedzielnym wydaniem dziennika "Bild" - "Bild am Sonntag" ("BamS").

[polecam:https://niezalezna.pl/283588-niemcy-torpeduja-plan-przeniesienia-baz-usa-do-polski-pisza-o-miliardach-wyrzuconych-w-bloto]

9 sierpnia ambasador Stanów Zjednoczonych w RFN Richard Grenell ponownie ostrzegł Berlin, że jego kraj wycofa część żołnierzy znad Renu i przeniesie ich do Polski. To konsekwencja zbyt niskich - w ocenie Waszyngtonu - wydatków Niemiec na obronność.

"To naprawdę obraźliwe oczekiwać, że amerykański podatnik nadal będzie utrzymywał ponad 50 tys. Amerykanów (żołnierzy i cywilnej obsługi) w Niemczech, podczas gdy Niemcy wykorzystują pieniądze z nadwyżki handlowej na własne cele"

- oświadczył Grenell w rozmowie z agencją dpa.

Stany Zjednoczone chcą zwiększyć liczbę swoich żołnierzy rozmieszczonych w Polsce z 4,5 tys. do 5,5 tys. Prezydent Donald Trump nie zamierza jednak wysyłać na kontynent europejski dodatkowych sił, lecz przenieść stacjonujące tu już oddziały.

[polecam:https://niezalezna.pl/283155-ambasador-usa-ponownie-ostrzega-niemcy-w-tle-sprawa-us-army-oraz-polski]

W czerwcu oświadczył, że mógłby uszczuplić kontyngent obecny w Niemczech.

W 2014 roku podczas szczytu w walijskim Newport państwa NATO zobowiązały się, że w ciągu 10 lat podniosą wydatki na cele wojskowe do 2 proc. PKB rocznie. Niemcom trudno będzie spełnić nawet własną późniejszą obietnicę - 1,5 proc. Założenia planów budżetowych ministra finansów Olafa Scholza (SPD) na lata 2020-23 przewidują wręcz obniżenie odsetka PKB przeznaczanego na obronność. W 2023 roku ma on wynieść 1,26 proc. PKB.

Mimo to Kramp-Karrenabeur zapewniła w rozmowie z "BamS", że Niemcy czują się zobowiązani do wypełnienia obietnicy z Newport.

"Do 2024 roku chcemy dojść do wydatków w wysokości 1,5 proc. PKB. Będzie to ważny krok. Ponadto jednoznacznie trzymamy się celu 2 proc."

- zadeklarowała szefowa resortu obrony i jednocześnie przewodnicząca CDU.

[polecam:https://niezalezna.pl/283822-usa-przeniosa-wojska-z-niemiec-do-polski-chodzi-przede-wszystkim-o-odstraszanie-rosji]

Kwestia wydatków na Bundeswehrę jest jednym z tematów budzących największe kontrowersje w rządzącej w RFN koalicji chadeków i socjaldemokratów z SPD. Ci drudzy nie chcą bowiem zwiększać budżetu wojska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl