Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że obecnie głównym celem wielkopolskich policjantów jest identyfikacja osób, które rzucały na murawę stadionu środki pirotechniczne i po wyłamaniu części ogrodzenia wbiegły na murawę. Policjanci z Poznania podejmują czynności operacyjno-rozpoznawcze i analizują nagrania z monitoringu na stadionie w celu identyfikacji tych osób.

Jak podkreślił nadinspnspektor Jarosław Szymczyk, policjanci biorący udział w zabezpieczeniu wczorajszego meczu podjęli działania zgodnie z procedurami na podstawie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Funkcjonariusze nie dopuścili do eskalacji niebezpiecznych zachowań. Zgodnie z ustawą policjanci podczas meczów piłkarskich podejmują czynności na wyraźną prośbę organizatora – tak też było i w tym przypadku. Przypominamy, że to organizator meczu jest głównym podmiotem odpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa osobom oraz ochronę porządku publicznego podczas meczu. Podczas wczorajszego meczu na pisemny wniosek organizatora spotkania policjanci weszli na płytę boiska, aby przywrócić porządek.

Jednocześnie MSWiA informuje, że na jutro  zostało zwołane posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych w celu omówienia sytuacji, do której doszło podczas wczorajszego meczu Lecha Poznań i Legii Warszawa.