Skandaliczne zachowanie pseudokibiców Lecha Poznań. Bandyci przerwali mecz 37. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa przy stanie 2:0 dla Legii. Spotkanie nie zostało dokończone, a o wyniku zdecydowała Komisja Ligi.

Warszawska Legia lepiej zaprezentowała się na stadionie w Poznaniu i prowadziła 2:0 po golach Domagoja Antolicia i Michała Kucharczyka. Wtedy jednak do akcji wkroczyli kibole Lecha. Stadionowi bandyci przerwali mecz, rzucając na boisko race, a także wbiegając na boisko.

Sędzia przerwał spotkanie, zespoły zeszły do szatni. Legia Warszawa już świętowała mistrzostwo kraju, gdyż sędzia Daniel Stefański zakończył mecz na niemal kwadrans przed końcem. Decyzję o wyniku podjęła Komisja Ligi.

Obradująca w trybie pilnym Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 37. kolejki Lech Poznań – Legia Warszawa jako walkower na korzyść drużyny gości. Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gospodarzy. W związku z deklaracją Lecha Poznań, że nie będzie składać odwołania od tej decyzji, rozstrzygnięcie meczu i decyzja o przyznaniu trzech punktów Legii Warszawa staje się wykonalna

- poinformowała w niedzielny wieczór prowadząca rozgrywki najwyższej klasy Ekstraklasa SA.

Zdobycie mistrza Polski przez Legię skomentowała córka Tomasza Lisa. Obraziła kibiców Legii nazywając ich bydłem.


Mistrzostwo ligi podwórkowej zdobyła Legia zgodnie z przewidywaniami. Feta potrwa cała noc, klasycznie zostanie zdemolowane pół miasta, a bydło przeniesione z Poznania do Warszawy

– napisała na Twitterze Pola Lis.

Wpis skasowano. W sieci jednak nie przebierano w słowach.