Japoński dramat "Manbiki Kazoku" ze "Złotą Palmą" dla najlepszego filmu na 71. MFF w Cannes

/ festival-cannes.com

  

"Manbiki Kazoku" ("Złodziejaszki"), japoński dramat, został nagrodzony Złotą Palmą dla najlepszego filmu na 71. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Film pokonał 17 innych dzieł ubiegających się o najwyższe wyróżnienie.

Film pokonał 17 innych dzieł ubiegających się o najwyższe wyróżnienie canneńskiego festiwalu, w tym "Zimną wojnę" Pawła Pawlikowskiego, "Dogmana" Matteo Garrone, "Lato" Kiriłła Sieriebriennikowa i "Blackkklansmana" Spike'a Lee.

Nagrodę dla najlepszego reżysera odebrał Paweł Pawlikowski za film "Zimna wojna". 

Nagrodę dla najlepszej aktorki jury 71. MFF w Cannes przyznało w sobotę pochodzącej z Kazachstanu Samal Jesliamowej za rolę w dramacie "Ayka". Nagroda dla najlepszego odtwórcy roli męskiej trafiła do Włocha Marcello Fonte za rolę w "Dogmanie" Matteo Garrone.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Festiwal wpadek Biedronia. W tym szpitalu nie ma karetki? „Panie Robercie, to nie jest tak” WIDEO

Robert Biedroń / screen z twitter.com

  

Służba zdrowia to temat, który często pojawia się w kampanii wyborczej, nie inaczej jest i tym razem. Robert Biedroń pojechał do Nowego Miasta Lubawskiego i spotkał się z dziennikarzami przed szpitalem. W tej konferencji wszystko poszło jednak nie po myśli kandydata Lewicy na prezydenta RP.

Robert Biedroń w Nowym Mieście Lubawskim starał się ogłosić Polakom, w jak wielkiej zapaści jest nasza służba zdrowia i co należy zrobić, by ją uzdrowić. 

- W tym szpitalu nie ma nawet karetki

- mówił Biedroń. W tle widać było... karetkę stojącą przed szpitalem. Jak się okazało, to nie jedyny ambulans, który można było zobaczyć przed tą placówką. Ale Biedroń brnął dalej:

- Karetka, która do tej pory była, uległa zniszczenia w ostatnim wypadku drogowym. Do dzisiaj nie kupiono nowej karetki, z tego co wiem. Jest już?

-pytał.

Wyraźnie zakłopotani współtowarzysze konferencji starali się ratować sytuację, widząc jak kandydat na prezydenta RP przygotował się do konferencji prasowej przed szpitalem. 

- Panie Robercie, to nie jest tak...

- odpowiedział jeden z nich. 

Festiwal wpadek zakończył spacer przed szpitalem. Kiedy Biedroń zobaczył pacjenta na wózku inwalidzkim, postanowił przywitać się z nim w świetle kamer. 

- Nie, dziękuję

- odpowiedział mężczyzna, który w szpitalu oczekiwał raczej spokoju, a nie najazdu kandydatów na prezydenta. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts